Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Daihatsu na warszawskim Żeraniu?

Data publikacji: Autor: łm

fot. Daihatsu Do fabryki Daewoo-FSO nie udało się przyciągnąć Rovera, to może będzie Daihatsu.

Problem w tym, że Japończycy myślą jedynie o zleceniu produkcji, gdy tymczasem Daewoo-FSO poszukuje firmy, która zainwestuje w zakład na Żeraniu.

fot. Daihatsu Pod koniec maja wiceminister gospodarki Jacek Piechota miał ujawnić nazwy firm, które są zainteresowane rozpoczęciem produkcji aut w warszawskim Daewoo-FSO. Do tej pory tego nie uczynił. Tymczasem zainteresowanie Żeraniem ze strony potencjalnych inwestorów jest spore. Jednak nazwy firm objęte są tajemnicą handlową.

 

Zdaniem osób zaangażowanych w poszukiwania inwestora, zainteresowanie wyraziła firma Daihatsu, która jednak nie chce angażować się kapitałowo, a jedynie zlecić wykonanie określonej partii samochodów.

 

Marka Daihatsu nie ma przedstawiciela w Polsce i jej produkty nie są u nas oferowane. Ponad 50% akcji Daihatsu jest w posiadaniu Toyoty. W obecnej ofercie Daihatsu znajdują się małe auta, do których należą modele YRV, Sirion, Cuore (na zdjęciu powyżej), a także rekreacyjno-terenowy Terrios i coupe-kabriolet Copen, z chowanym w bagażniku metalowym dachem.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości