Wszystko
o samochodach

Motosport / Rajdy

Dakar 2016. Rafał Sonik wycofał się z rywalizacji

Data publikacji: Autor: (mm) / Sonik Team/x-news

Fot. Orlen Team Rafał Sonik nie ukończy tegorocznego Rajdu Dakar. Ubiegłoroczny zwycięzca imprezy w kategorii quadów musiał wycofać się po piątym etapie. W trakcie odcinka specjalnego eksplodował silnik w pojeździe Polaka.

Fot. Orlen Team Sonik długo czekał na pomoc ze strony innych zawodników, jednak żadna załoga nie zdecydowała się na holowanie jego quada. Jeśli zmieściłby się w określonym limicie czasowym, mógłby próbować naprawić pojazd i prawdopodobnie ze stratą ruszyć na kolejny etap. Tak się jedna nie stało.

Zobacz także: Zawisza wraca do zajęć. Najpierw badania, potem wykuwanie formy

Ostatecznie 49-latek dotarł na metę z pomocą miejscowych kibiców. To oznacza koniec udziału w rywalizacji, a tym samym Sonik nie obroni tytułu najlepszego quadowca na Dakarze wywalczonego przed rokiem. Przed pechowym etapem zajmował siódme miejsce w klasyfikacji generalnej i do lidera tracił ponad 20 minut.

Polak wraz z zespołem nie zamierza jednak wracać do kraju. Dojedzie wraz z kolumną do końca zmagań w Rosario, przemieszczając się drogami dojazdowymi z zespołami serwisowymi.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości