Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Dalszy ciąg wzrostu cen autogazu na stacjach

Data publikacji: Autor: (ip)

Fot. Shutterstock Koszty tankowania rosną. W ostatnim tygodniu podrożał olej napędowy i autogaz. W górę poszła też cena benzyny bezołowiowej 98. Podwyżka ominęła jedynie benzynę Pb95, która kosztuje 5,19 zł/l - tyle samo co przed tygodniem.
Fot. Shutterstock Największą zmianę przy dystrybutorze paliwa zauważą użytkownicy autogazu, który podrożał o 8 groszy, do poziomu 2,82 zł/l. To kolejny tydzień z rzędu, w którym autogaz drożeje - jego średnia cena od połowy września wzrosła już o ponad 13 proc. Mniejsze zmiany dotknęły benzynę bezołowiową 98, która kosztuje o 2 grosze więcej niż przed tygodniem – za litr Pb98 trzeba zapłacić w Polsce 5,45 zł. Cena oleju napędowego wzrosła o 1 grosz i litr tego paliwa kosztuje średnio 5,15 zł. Obniżka cen maksymalnych na stacjach własnych PKN Orlen - o której pisaliśmy tydzień temu, że daje nadzieję na niższe rachunki za tankowanie – nie przyniosła oczekwianych przez nas rezultatów. Był to jedynie krótkotrwały ruch ze strony koncernu i na początku tygodnia ceny na stacjach z orłem znowu poszybowały do góry. Kierowcy, którzy jeszcze rok temu narzekali na wysokie koszty tankowania, pewnie chętnie wróciliby do cen z tamtego okresu. Dziś za benzynę płacimy 15 proc. a za olej napędowy prawie 20 proc. więcej niż na początku października 2010 roku.

CZYTAJ TAKŻE

Czy opłaca się tankować LPG?

Hurtowe ceny paliw biją kolejne rekordy


Na mapie najtańszych regionów w Polsce wyraźnie wybija się Dolny Śląsk – tu najmniej kosztuje zarówno benzyna bezołowiowa 95 – 5,18 zł/l i olej napędowy, który kosztuje średnio 5,13 zł/l. Najdrożej jest na Mazowszu, gdzie średnia cena litra benzyny Pb95 to 5,26 zł, i w woj. łódzkim, w którym najwyższy jest koszt tankowania oleju napędowego – 5,19 zł/l.

Najpopularniejszą benzynę Pb 95 najtaniej ze wszystkich miast wojewódzkich zatankować można we Wrocławiu, gdzie średnio płaci się za nią 5,18 zł/l. Za olej napędowy najmniej płacą kierowcy tankujący w Łodzi, w której litr tego paliwa kosztuje średnio 5,12 zł. Najdroższe stolice województw to Warszawa, gdzie najwięcej kosztuje benzyna – 5,28 zł/l i Bydgoszcz, w której cena oleju napędowego to rekordowe 5,17 zł/l.

Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce (w zł za 1 litr):

Aktualizacja 12.10.2011
Pb 95 5,19
Pb 98 5,45
ON 5,15
LPG 2,82

Źródło: e-petrol

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości