Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Darmowa komunikacja miejska. Kto, gdzie i kiedy może skorzystać?

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Szymon Starnawski Trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. To kampania promująca wybór ekologicznych form mobilności. Z nią związany jest tzw. dzień bez samochodu. A to oznacza darmową komunikację miejską.

Dzień bez samochodu jest dniem kończącym Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Przypada zawsze 22 września. W tym roku będzie to niedziela. Celem kampanii jest zachęcenie społeczeństwa do ekologicznych sposobów podróżowania. Jej zadaniem jest również przyczynienie się do zmniejszenia hałasu i zanieczyszczenia powietrza.

W wielu miastach, kierowcy 22 września zwolnieni są z opłat za bilety w komunikacji miejskiej. W Warszawie przejazdy komunikacją miejską pojazdami wykonującymi przewozy na zlecenie ZTM są bezpłatne i nie są wymagane żadne dokumenty. Darmowa komunikacja dla wszystkich będzie także w Krakowie.

Trzeba jednak zachować czujność. Przykładowo w Gdańsku warunkiem zwolnienia z opłat za bilety jest posiadanie i okazanie ważnego dowodu rejestracyjnego pojazdu, a w przypadku osoby, która nie jest wpisana w dowodzie rejestracyjnym, także dokumentu potwierdzającego prawo tej osoby do posiadania samochodu oraz posiadanie dokumentu potwierdzającego tożsamość.

Akcja darmowych przejazdów nie jest wprowadzona we wszystkich miastach w Polsce, a przed wyjściem z domu najlepiej sprawdzić informacje o ewentualnych darmowych przejazdach na stronie internetowej komunikacji miejskiej.

Zobacz także: Dacia Sandero 1.0 SCe. Budżetowe auto z oszczędnym silnikiem

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości