Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Darmowa nawigacja samochodowa do telefonów od Google

Data publikacji: Autor: redakcja.regiomoto

Darmowa nawigacja samochodowa do telefonów od Google Od dziś mapy Google mogą służyć także jako nawigacja w telefonie komórkowym. Musi on jednak mieć system Android i połączenie z Internetem.

Nawigacja w mapach Google to bazujący na Internecie system nawigacji GPS, który głosowo informuje o kierunku jazdy (“turn-by-turn”), pokazuje trasę, wyświetla najnowsze mapy, a także udostępnia dane o firmach z okolicy i dostarcza aktualizowane na bieżąco informacje o ruchu drogowym.

Zobacz: Darmowe mapy Europy w Internecie - zaplanuj trasę

Jak czytamy na blogu korporacyjnym Google, jeśli korzystasz z urządzenia z systemem Android, to już możesz jej używać. W nowszych telefonach z Androidem, nawigacja działa od dzisiaj, wystarczy mieć zainstalowaną najnowszą wersję Map Google, a pojawi się ona automatycznie. W starszych telefonach (z systemem Android 1.6+), najnowsze Mapy Google można pobrać z Android Market.

Nawigacja w Mapach Google została zbudowana od podstaw jako system nawigacji GPS podłączony na stałe do Internetu. Dzięki temu znajdziesz w niej następujące funkcje:

Wyszukiwanie głosowe. Wyszukasz trasę poleceniem głosowym.

Widok satelitarny. Obejrzysz trasę naniesioną na zdjęcia satelitarne wysokiej rozdzielczości.

Wyszukiwanie działające tak samo jak na maps.google.com. Nie musisz znać dokładnego adresu. Wystarczy podać nazwę miejsca (np. “Złote Tarasy”) albo wpisać kategorię wyszukiwania (np. “pizzeria”).

Informacje o ruchu drogowym i trasy alternatywne. Zielony, żółty i czerwony kolor informują o natężeniu ruchu na wyznaczonej trasie. Nawigacja wskaże też trasę alternatywną, która pozwoli ominąć korki.

Wyszukiwanie wzdłuż trasy. Pozwala szukać informacji o firmach zlokalizowanych wzdłuż trasy przejazdu. Umożliwia również włączenie warstwy z informacjami, takimi jak stacje benzynowe, bankomaty, restauracje i parkingi.

Street View (gdy będzie już dostępne w Polsce). Pozwala zobaczyć na zdjęciach miejsca, w których należy skręcić oraz zdjęcia lokalizacji docelowej.

Widok satelitarny ułatwia orientację w terenie.

Korzystanie z aplikacji jest darmowe. Ale operatorzy komórkowi pobierają opłaty za przesyłanie danych, które jest niezbędne do działania nawigacji.

Więcej informacji o nawigacji znajdziesz na stronie www.google.pl/navigation .

Darmowa nawigacja samochodowa do telefonów od Google
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Darmowa nawigacja samochodowa do telefonów od Google

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości