Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Darmowa pomoc drogowa. Gdzie i na jakich zasadach?

Data publikacji: Autor: (mm) TVN Turbo/x-news

Fot. TVN Turbo/x-news W Czechach właśnie ruszył Program Darmowej Pomocy Drogowej. Na razie będzie obowiązywał tylko na autostradzie D1 łączącej Brno i Pragę, jednak docelowo ma objąć większość tego rodzaju dróg w tym kraju. Czy podobne rozwiązanie może wejść w życie także w Polsce?

Fot. TVN Turbo/x-news - Na autostradzie D1 występuje największe natężenie ruchu. Jakiekolwiek problemy, zazwyczaj stwarzają ogromne korki - wyjaśnia Jan Krivos, I sekretarz ambasady Republiki Czeskiej w Warszawie.

Zobacz także: NIK krytycznie o bezpieczeństwie na polskich drogach

Pomoc jest bezpłatna, a czas dojazdu wynosi około 20 minut. Pomoc najczęściej będzie polegać na odholowaniu auta w bezpieczne miejsce. Jest to program pilotażowy. Przypomnijmy, że na czeskich autostradach obowiązują winiety. 10-dniowa dla auta osobowego to wydatek 62,50 zł. Aby pomoc została udzielona, winieta musi zostać wykupiona.

Czy taki program miałby szansę przyjąć się w Polsce? W naszym kraju autostrady mają kilku zarządców i byłby problem z określeniem, który z nich ma pokryć koszty ewentualnej darmowej pomocy drogowej.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Roohacz (gość)

    W naszym pięknym kraju wszelkie zmiany na korzyść obywatela są niemożliwe do wprowadzenia. W drugą stronę idzie zadziwiająco szybko i bez przeszkód.

  • Monika (gość)

    Wiele rzeczy Polska bierze z zagranicy. Samo doholowanie auta to jednak nie do końca pomoc drogowa :) Ja mam Forda i u nich mam takie opcje wliczone do kosztów serwisowania - darmowe Assistance24 na rok. Do tego mam opcję One Call gdzie przy jednym tel do nich wszystko można załatwić i pracownik pomaga wszystko zorganizować.

  • maciass (gość)

    No tak najlepiej za darmo. Zdaje sobie sprawę, że dla wielu ludzi jest to najbardziej opłacalne żeby mieć za free..... ale ja znam osoby które robią w tym biznesie autolawety z Gdyni http://autolaweta-gda.pl/ i powiem, ze nie jest to łatwy kawałek chleba.... Jak państwo będzie wspierać takich przedsiębiorców to czemu nie, wtedy moze być za darmo

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości