Wszystko
o samochodach

Motocykle / Aktualności

Dawnych motocykli czar

Data publikacji: Autor: (two)

Kustoszami muzeum są Krzysztof Roś i Marcin Szmuk z motocyklowego Troll Classic Clubu. Tu siedzą na Kaśce, jak pieszczotliwie nazywają radziecki motocykl MW750, który trafił do Polski z Ukrainy, a wcześniej jeździł m.in. w Afganistanie. Dwadzieścia maszyn można zobaczyć w Muzeum Zabytkowych Motocykli „Rdzawe diamenty”, które mieści się w Ustroniu.

Dwadzieścia maszyn można zobaczyć w Muzeum Zabytkowych Motocykli „Rdzawe diamenty”, które mieści się w niewielkim budynku przy ul. Strażackiej za Miejskim Domem Kultury „Prażakówka” w Ustroniu. Kustoszami muzeum są Krzysztof Roś i Marcin Szmuk z motocyklowego Troll Classic Clubu. Tu siedzą na Kaśce, jak pieszczotliwie nazywają radziecki motocykl MW750, który trafił do Polski z Ukrainy, a wcześniej jeździł m.in. w Afganistanie.

 

Muzeum założyli je dwaj pasjonaci starych maszyn – Daniel Kolonko z Wilkowic i Remigiusz Dancewicz z Jastrzębia Zdroju. Przez lata gromadzili motocykle i składali je w stodole. Gdy uzbierała się mała kolekcja, postanowili pokazać ją turystom.

 

W muzeum zobaczymy angielską BSA, czeską CZ, niemiecką Victorię, austriackiego Pucha, czy włoskiego Benelli. Prawdziwym cackiem jest niemiecki Zindapp Z200 z 1919 r., który został złożony z oryginalnych elementów. Wspaniale prezentują się też dwa egzemplarze BMW R2 z 1938 i R3 z 1940 r.. Ciągle są na chodzie. Muzeum czynne jest codziennie, oprócz poniedziałków, w godz. 10-18. Wstęp kosztuje 7 (bilet normalny) i 5 zł (bilet ulgowy).  

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości