Wszystko
o samochodach

Motosport / Rajdy

Debiut Tomka Gryca i Przemka Zawady w czteronapędowym Peugeocie 207 S2000

Data publikacji: Autor: (ip)

Gryc Racing Team Tomek Gryc dotychczas oglądany jedynie w samochodach przednionapędowych, podczas zbliżającej się ostatniej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2013 (RSMP) – 23. Rajdzie Dolnośląskim – przesiada się po raz pierwszy w swojej karierze do Peugeota 207 S2000. Oprócz debiutu w samochodzie czteronapędowym, fotel pilota zajmie bardzo doświadczony pilot rajdowy – Przemysław Zawada.

„Tuż przed końcem terminu zgłoszeń do ostatniej rundy RSMP, pojawiła się bardzo intratna propozycja startu w „królewskiej” Gryc Racing Teamkategorii samochodem z górnej rajdowej półki – Peugeotem 207 S2000. Jestem bardzo podekscytowany, że po raz pierwszy w swojej karierze pojawię się na starcie jednej z rund krajowego czempionatu samochodem czteronapędowym i to klasy S2000! Pojadę ten rajd z nowym pilotem Przemkiem Zawadą, który ma bardzo duże doświadczenie w pilotowaniu czołowych polskich kierowców rajdowych. Nie mamy konkretnego celu – jedziemy po naukę – chcemy bawić się jazdą nowym dla nas samochodem.” – komentuje Tomasz Gryc.

Dotychczasowy przebieg sezonu nie był dla nas pomyślny. Pech i awarie, które przydarzyły nam się podczas wcześniejszych rund RSMP, nie pozwoliły włączyć się w walkę o czołowe pozycję w klasyfikacji generalnej wśród samochodów przednionapędowych oraz w klasie 5. Dopełnieniem czary goryczy okazał się 70. Rajd Polski, w którym jechaliśmy Suzuki Swift S1600 naprawdę bardzo szybko, aż do feralnego dwunastego (przedostatniego) odcinka specjalnego, na którym zakończyliśmy udział w rajdzie poza drogą z powodu awarii. Błyskawicznie po testowym występie w 40. ARBÖ Rallye, który odbył się tydzień po Gryc Racing TeamRajdzie Polski – zweryfikowaliśmy nasze rajdowe plany. 3 października dostaliśmy ostateczne potwierdzenie od naszych partnerów i mogliśmy zgłosić Peugeota 207 S2000 do startu w 23. Rajdzie Dolnośląskim! Liczymy, że debiut okaże się udany. Mam nadzieję, że kibice swoim dopingiem pomogą nam w osiągnięciu mety! Podsumowując: dziękuję Jakubowi Gerberowi za dotychczasową współpracę i wspólnych siedem tegorocznych startów.” – dodaje Tomasz Gryc.

„Z końcem września dostałem telefon od Tomka Gryca z pytaniem, czy nie pojadę z nim 23. Rajdu Dolnośląskiego. Tomek jeszcze nie wiedział, jakim autem wystartuje. Ku mojemu pozytywnemu zaskoczeniu, okazało się w ciągu paru dni, że będzie to Peugeot 207 S2000! Bardzo fajnie wraca się do szybkiego, bezkompromisowego samochodu. Mam nadzieję, że dzięki mojemu doświadczeniu będę w stanie przekazać Tomkowi cenne uwagi dotyczące jazdy samochodem czteronapędowym. Przed nami jeszcze czwartkowe testy, na których postaramy się znaleźć optymalne nastawy zawieszenia oraz bliżej poznać Peugeota 207 S2000. Potem zostaje nam już tylko cieszyć się z każdego przejechanego kilometra oesowego.” – komentuje Przemysław Zawada.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości