Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Deficyt numerków

Data publikacji: Autor: mst, RL, ASz, Lidia Góralewicz

Fot. Robert Kwiatek W wydziałach komunikacji w całej Polsce przybywa petentów. Chcą zarejestrować samochody sprowadzone do kraju w ciągu ostatnich miesięcy.

 Fot. Robert Kwiatek

Czekający na rejestrację samochodu pojawiają się zazwyczaj jeszcze przed otwarciem małopolskich wydziałów komunikacji. - O ósmej rano, gdy zaczynamy pracę, do urzędu wchodzi uformowany już ogonek klientów - mówi Andrzej Ślaski, koordynator z krakowskiego referatu rejestru pojazdów. - Największe kolejki są w piątki. Bywa, że przed drzwiami stoi kilkadziesiąt osób.

 

Nie lepiej jest w innych miastach województwa. Chrzanowski wydział komunikacji wprowadził komputerowy program „Pojazd”, mający uprościć formalności, tymczasem wydłużył on kolejki petentów. W Wydziale Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu i delegaturze w Kętach po wprowadzeniu tego samego systemu rejestracji samochodów procedura wydłużyła się dwukrotnie.

 

- Program często się zawiesza, ma błędy, a urzędnicy dopiero się uczą pracy na nowych zasadach - tłumaczy rzecznik oświęcimskiego starostwa Ryszard Tabaka. Kolejki kłębią się również w nowotarskim wydziale komunikacji.

- System miał usprawnić rejestrację - mówi Ślaski. - Klientom wydajemy bloczki, wiedzą, w którym okienku mogą zarejstrować samochód i o której godzinie to nastąpi.

 

Zdaniem urzędników, kolejki przed wydziałami komunikacji to „zasługa” olbrzymiej liczby samochodów sprowadzanych z zagranicy. Po 1 maja, gdy pojawiła się możliwość przywożenia aut z krajów UE, wzrosła liczba importowanych samochodów. Ponad połowa przyjeżdża z Niemiec.

 

W Krakowie petenci, jeżeli mają zgromadzone wszystkie dokumenty, mogą zarejestrować samochód w ciągu jednego dnia. - Czasem tylko umawiamy ich na dzień następny czy kolejny - dodaje Andrzej Ślaski. Krakowski wydział wydaje dziennie 280-290 „numerków”. W tej liczbie mieści się rejestracja samochodów, taksówek, aut na gaz, itd.

 

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości