Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Delphi zatrudnia

Data publikacji: Autor: (mp)

Fot. Delphi

Amerykański koncern Delphi zamierza zwiększyć zatrudnienie w Centrum Techniczym w Krakowie.

 Fot. Delphi

Jak donosi Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych, jeszcze w tym roku firma planuje przyjęcie ok. 200 pracowników do centrum badawczo-rozwojowego w Krakowie. W całej Polsce Delphi zatrudnia ponad 5 tys. osób. Do koncerny należy sześć zakładów produkcyjnych: wiązek elektrycznych i światłowodowych w Jeleśni, wymienników ciepła i chłodnic w Ostrowie Wielkopolskim, amortyzatorów w Krośnie, pochłaniaczy par paliwa w Błoniu pod Warszawą, przekładni kierowniczych i półosi napędowych z systemem ABS w Tychach oraz przełączników w Gdańsku.

 

Wśród odbiorców Delphi Poland znajdują się największe światowe koncerny samochodowe:  DaimlerChrysler, Fiat, Ford, General Motors, PSA Peugeot Citroen, Renault, Toyota i Volkswagen.

 

Delphi Corporation jest jednym z największych na świecie dostawców komponentów dla przemysłu motoryzacyjnego. W 2003 obroty amerykańskiego wyniosły ponad 28 miliardów dolarów. Delphi posiada prawie 200 zakładów produkcyjnych na całym świecie i zatrudnia blisko 200 tys. pracowników.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości