Wszystko
o samochodach

Aktualności / Imprezy

Detroit 2003

Data publikacji: Autor: (LM)

 Tradycyjnie już styczniowy salon samochodowy w Detroit - jedna z największych tego typu imprez na świecie - obfitował w dziesiątki premier motoryzacyjnych.

Wyjątkowo interesujące okazały się w tym roku pokazy modeli studyjnych. Część z tych aut w nieco zmienionej formie wejdzie do produkcji seryjnej, inne na zawsze pozostaną tylko pojazdami koncepcyjnymi.

Mazda przygotowała oryginalny prototyp, którym wygodnie może podróżować aż sześciu pasażerów. Przednie drzwi samochodu otwierają się bardzo szeroko, tylne zaś są przesuwane - mazda zapowiada, iż wkrótce tego typu rozwiązania, ułatwiające zajmowanie miejsca wewnątrz auta, trafią do modeli seryjnych. Pod maską pracuje widlasty, sześciocylindrowy silnik o pojemności 3,5 litra. Nazwa modelu - washu - w języku japońskim oznacza skrzydło orła.


Brytyjczyk w Ameryce Podczas salonu motoryzacyjnego w Detroit przyznano nagrodę Amerykańskiego Samochodu Roku 2003. To prestiżowe wyróżnienie zdobył mini cooper. Auto zasłużyło na uznanie jury m.in. dzięki niepowtarzalnej stylistyce, doskonałym właściwościom jezdnym oraz sportowym osiągom. Mini tym samym zostało pierwszym w historii brytyjskim autem, które zwyciężyło w amerykańskim plebiscycie.


KOMBInowane audi Inżynierowie z Ingolstadt bardzo lubią projektować samochody typu kombi o mocy dalece odbiegającej od przeciętnej. Ich najnowsze dzieło ochrzczono jako Pikes Peak - miejsce o tej nazwie, co roku w czerwcu, jest areną najsłynniejszego wyścigu górskiego w Ameryce. Do napędu samochodu wykorzystano silnik 4.2 V8 o mocy 500 KM.


Nowy styl legendy Na horyzoncie pojawia się nowy obiekt marzeń większości mężczyzn - kolejna wersja forda mustanga. Na razie jednak jest to tylko model studyjny o nazwie GT concept. Pojazd zaprezentowano w dwóch wersjach: cabrio i coupe. Na razie nie wiadomo, kiedy najnowszy mustang wyjedzie na drogi.


Kolejny segment? Wydawałoby się, że na rynku jest już dostępny każdy rodzaj samochodu, jaki można sobie wyobrazić. Tymczasem Amerykanie przedstawiając nowego lincolna navicross twierdzą, iż pojazd w żaden sposób nie da się zaszufladkować. Ich zdaniem jest to absolutnie jedyne w swoim rodzaju połączenie sportowego coupe, luksusowego sedana i pojazdu terenowo-rekreacyjnego.

Do początku artykułu

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości