Wszystko
o samochodach

Porady / Eksploatacja

Dezynfekcja samochodu, klimatyzacji i tapicerki - Jak czyścić powierzchnie w samochodzie

Data publikacji: Autor: Materiał partnera zewnętrznego AMTRA

Fot. materiały partnera zewnętrznego Dziś bezpieczeństwo kierowców i pasażerów to już nie tylko rozsądna jazda zgodna z przepisami, ale również zdezynfekowane wnętrze auta. Podpowiadamy, jak zadbać w prosty sposób o bezpieczeństwo sanitarne naszego auta.

Niebezpieczne drobnoustroje - dezynfekcja samochodu

Epidemia koronawirusa uświadomiła wielu z nas, jak groźni są niewidzialni, mikroskopijni wrogowie. Na powierzchniach w kabinach naszych samochodów osiadają i gromadzą się nie tylko koronawirusy, ale również bakterie, grzyby, spory i inne drobnoustroje, które mogą być przyczyną wielu groźnych chorób.

Warto teraz, w obliczu zagrożenia epidemiologicznego, wyrobić sobie nawyki, które pozostaną z nami na dłużej, pomagając chronić zdrowie nasze i naszych bliskich.

Fot. materiały partnera zewnętrznego

Najważniejszy jest dobór odpowiednich preparatów, które łączą skuteczność z bezpieczeństwem i komfortem stosowania. Za takie cechy swoich produktów ręczy polski producent środków dezynfekujących i kosmetyków samochodowych marki „Moje Auto”, firma Amtra, która może pochwalić się stałym pozwoleniem Urzędu Rejestracji Wyrobów Medycznych, Produktów Leczniczych i Produktów Biobójczych na obrót środkami do dezynfekcji.

Czyste i zdrowe powietrze w samochodzie

Ostatnie, upalne lata sprawiły, że większość kierowców nie wyobraża sobie jazdy bez klimatyzacji. Niestety - zaniedbana klimatyzacja to doskonałe środowisko do namnażania się groźnych dla zdrowia drobnoustrojów oraz źródło nieprzyjemnego zapachu w samochodzie. 

Warto zatem sięgnąć po preparat Moje Auto Clean Air, który dezynfekuje nawiewy i system klimatyzacji. Możemy być pewni, że produkt jest bezpieczny dla ludzi i nie uszkodzi delikatnych elementów systemu wentylacji, czy powierzchni w samochodzie. Można stosować go do regularnego, bieżącego odświeżania, zwłaszcza, że nie wymaga użycia narzędzi.

Fot. materiały partnera zewnętrznego

Producent gwarantuje skuteczne usuwanie nieprzyjemnych zapachów, jednak warto pamiętać, że preparat nie zastąpi sezonowej usługi czyszczenia klimatyzacji, o której warto pamiętać przed każdym sezonem letnim.

Pachnąca świeżością i zdezynfekowana tapicerka

Brudne ubrania, okruchy, sosy z fast foodów, rozlana kawa czy słodki napój, sierść i brudne od piachu łapy pupila na tylnej kanapie, lody roztapiające się w rękach dziecka, plamy po kredkach, które miały umilić podróż na wakacje - to tylko początek długiej listy zanieczyszczeń, przed którymi trudno uchronić tapicerkę samochodu.

Efekty widać po kilku miesiącach – plamy, wyblakłe kolory obicia. Jednak prawdziwym problemem są drobnoustroje, które doskonale rozwijają się zwłaszcza we wszelkich przeszyciach i zagłębieniach. To one są również odpowiedzialne za nieprzyjemny zapach dochodzący z siedzeń naszych samochodów.

Fot. materiały partnera zewnętrznego

Czyszczenie tapicerki to zatem nie tylko kwestia estetyki, ale przede wszystkim naszego zdrowia. Marka Moje Auto ma w swojej ofercie produkt, który pozwala na regularne, samodzielne czyszczenie tapicerki samochodowej. Mowa o preparacie do czyszczenia tapicerki Antibactterico 3w1, który czyści i dezynfekuje nie tylko tapicerkę, ale także plastiki. Neutralizuje również przykre zapachy, a przy tym ma właściwości bakteriobójcze.

Ten profesjonalny produkt sprawi, że tapicerka odmłodnieje, powróci głębia kolorów dzięki odświeżeniu włókien, a plamy i zacieki znikną. Stosowanie Moje Auto Tapicerka Antibactterico jest proste - wystarczy rozpylić go na powierzchni, a po kilku minutach rozpocząć czyszczenie, najlepiej przy użyciu wilgotnej szczotki lub gąbki.

Preparat jest nie tylko skuteczny, ale również bezpieczny dla wnętrza i wyposażenia samochodu – nie musimy martwić się o uszkodzenie jakichkolwiek powierzchni. Dzięki właściwościom dezynfekcyjnym produktów marki Moje Auto, możemy być pewni, że dobrze zadbaliśmy o zdrowie i bezpieczeństwo siebie i wszystkich naszych pasażerów.

Fot. materiały partnera zewnętrznego

Fot. materiały partnera zewnętrznego

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości