Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 39041 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Samochody / Testy

Diabeł tkwi w szczegółach

Data publikacji: Autor: Agnieszka Theron

Fot. Maciej Pobocha: Drzwi otwierają się szeroko, co ułatwia zajmowanie miejsca i wychodzenie z samochodu Spędzenie kilku tysięcy kilometrów za kółkiem tego samego samochodu sprawia, że znaczenia nabierają szczegóły, na które początkowo nie zwracało się uwagi.

Głębsza wiedza pozwala lepiej ocenić auto. Jest tak w przypadku Skody Roomster, którą poddaliśmy testowi długodystansowemu.Fot. Maciej Pobocha: Drzwi otwierają się szeroko, co ułatwia zajmowanie miejsca i wychodzenie z samochodu

Niewątpliwą zaletą samochodu czeskiej marki jest możliwość różnorodnej aranżacji wnętrza dzięki przesuwanym, składanym i wyjmowanym tylnym fotelem. Plus należy się konstruktorom za prosty, a jednocześnie skuteczny pomysł na to, jak zabezpieczyć złożone fotele przed opadnięciem na miejsce np. podczas pokonywania nierówności czy gwałtownego hamowania.

CZYTAJ TAKŻE

Skoda Roomster Scout

Skoda Roomster - wrażenia z jazdy

Siedzenia przytwierdza się do zagłówków przednich siedzeń elastycznymi taśmami i problem mamy z głowy. Gumkę zastosowano też w schowkach przednich drzwi. Przytrzymuje ona np. dokumenty, które nie Fot. Maciej Pobocha: Fotele przednie są wygodne wypadają w trakcie jazdy i wchodzenia/wychodzenia z samochodu.

Nieco kłopotliwe jest wyjmowanie siedzeń, a to ze względu na ich wagę. Wystawienie foteli poza samochód wymaga siły, a manewrowanie nimi we wnętrzu nie należy do najwygodniejszych.

Schowki znajdujące się przed pasażerem z przodu mogłyby być większe. Co prawda są dwa, ale o niewielkich wymiarach i dość płytkie, w efekcie czego zmieszczenie do nich niektórych przedmiotów, zwłaszcza w trakcie jazdy, nie należy do najłatwiejszych zadań.

Duża powierzchnia przedniej i tylnej szyby ułatwia obserwowanie drogi, ale patent zastosowany w szybach przednich drzwi już niekoniecznie. W Fot. Maciej Pobocha: Każde z tylnych siedzeń można składać i wyjmować bocznej krawędzi szyb znajduje się specjalnie wyprofilowana okleina, która częściowo zasłania widok podczas patrzenia w bok i po skosie do tyłu.

W testowanej wersji Biker fotele są głębiej wyprofilowane, niż w standardowych odmianach Roomstera. Docenia się to podczas szybszego pokonywania zakrętów – nie ma się wrażenia zsuwania z miejsca. To także efekt zastosowania specjalnej tkaniny tapicerskiej.

Przydatnym rozwiązaniem – choć wymagającym przyzwyczajenia – jest praca kierunkowskazów. Lekkie naciśnięcie dźwigienki powoduje, że wybrany kierunkowskaz miga trzykrotnie, a nie raz. Podczas wyprzedzania manewr jest wystarczająco zasygnalizowany, a przy tym nie trzeba wyłączać kierunkowskazu po zakończeniu wyprzedzania.

więcej zdjęć Skody Roomster w naszej galerii

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Jarpoz

    Sprytne autko.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Skoda Roomster zdjęcia

Skoda Roomster dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Skoda Roomster opinie

Oceń swoje auto

Skoda Roomster Cena