Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Dieslowska fabryka GM DAT

Data publikacji: Autor: łm

fot. GM DAT GM DAT przygotowuje się do otwarcia nowej fabryki silników wysokoprężnych w Korei. Całkowita wartość inwestycji przekracza 320 milionów euro.

 

fot. GM DAT GM Daewoo Auto & Technology (GM DAT) planuje uruchomić nową fabrykę silników wysokoprężnych w Gunsan w Korei Płd. Całkowita wartość inwestycji wyniesie niemal 475 miliardów koreańskich wonów (ponad 320 milionów euro). W zakładzie przylegającym do fabryki samochodów GM DAT w Gunsan, produkowana będzie nowa, spełniająca wymagania normy emisji spalin euro IV, rodzina silników wysokoprężnych o pojemności skokowej 1,5 i 2,0 litrów. Jednostki te napędzać będą pojazdy oferowane zarówno na krajowym rynku koreańskim, jak i za granicą, w tym w Europie.

W zakładzie zatrudnionych będzie ponad 250 osób. Jego budowa ukończona zostanie w kwietniu 2005 roku, zaś produkcja rozpocznie się na początku roku 2006. Roczna wydajność przekroczy 250 000 silników.

 

Nick Reilly, Prezes i Dyrektor Generalny GM DAT, powiedział: „Nowy zakład wzmocni konkurencyjność GM DAT, zapewniając nam ważne źródło zaopatrzenia w silniki wysokoprężne, tak popularne na całym świecie. Łącząc wiedzę i doświadczenie VM Motori i GM Powertrain będziemy moli produkować silniki o najwyższej jakości i wydajności w historii.”

 

W marcu GM DAT podpisało umowę licencyjną z włoską firmą VM Motori, produkującą silniki wysokoprężne. Licencja dotyczy opracowania nowych jednostek napędowych. Wszystkie jednostki wyposażone będą w układ wtrysku bezpośredniego common-rail i będą spełniać wymagania normy emisji spalin euro IV. W niektórych modelach, np. w kompaktowych samochodach rekreacyjnych typu SUV, oferowany będzie filtr cząsteczkowy.

 

GM Daewoo Auto & Technology, z siedzibą w Incheon w Korei, powstało w 2002 roku. Firma ma trzy zakłady produkcyjne w Korei oraz zakład montażowy w Wietnamie. Produkty GM DAT wytwarzane są ponadto w Chinach, Tajlandii i Indiach. W 2003 roku GM DAT sprzedało niemal 600 000 pojazdów. Produkty firmy eksportowane są do 141 krajów. W Europie w 2003 roku GM DAT sprzedało 133 000 samochodów, co w odniesieniu do roku poprzedniego stanowiło wzrost o 21,6 proc.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości