Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

DK 46. Będzie przebudowa skrzyżowania w Dąbrowie pod Opolem

Data publikacji: Autor: redakcja.nto

DK 46. Będzie przebudowa skrzyżowania w Dąbrowie pod Opolem 3 mln zł będzie kosztować przebudowa skrzyżowania drogi krajowej nr 46 z ul. Ciepielowicką i Sztonyka w Dąbrowie. Ta krajówka to dojazd do autostrady A4.

Z kładki dla pieszych mało kto korzysta - wyjaśnia Michał Wandrasz z oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Opolu. - Nie ma więc sensu jej utrzymywać, bo większość osób przebiega przez ruchliwa jezdnię.

Drogowcy policzyli ludzi korzystających z kładki. Okazało się, że pomiędzy godz. 6.00 a 18.00 na 219 osób, które przeszły na drugą stronę drogi, tylko 25 wybrało bezpieczną kładkę.

- Pozostali, w tym matki z dziećmi w wózkach oraz osoby w podeszłym wieku, przechodziły w miejscach zabronionych - mówi Michał Wandrasz. - Dlatego też, po  uzgodnieniach m.in. z władzami gminy, zdecydowaliśmy o usunięciu kładki, którą zastąpimy sygnalizacją świetlną.

A że droga krajowa nr 46 przebiegająca przez Dąbrowę jest niebezpieczna, mówią kolejne badania przeprowadzone przez GDDKiA. Według nich w ostatnim czasie znacznie zwiększył się na niej ruch.

W 2005 roku przez wieś przejeżdżało 11 900 pojazdów na dobę, a w 2010 roku było ich już 15 565. W związku z tym kierowcy, którzy próbują wjechać na "krajówkę” z ulic Sztonyka i Ciepielowickiej, mają z tym wielkie problemy.

- A po zamontowaniu świateł będzie to dużo łatwiejsze i bezpieczniejsze - zapewnia Michał Wandrasz.

Robotnicy weszli już na plac budowy. Sfrezowali nawierzchnię drogi, rozbierają chodniki i kładą wszystkie instalacje potrzebne do montażu sygnalizacji świetlnej. Zakończenie prac planowane jest na koniec listopada. Ich koszt to 3 miliony złotych.

- Natomiast kładkę zdemontujemy na samym końcu, aby piesi mogli z niej korzystać jak najdłużej - tłumaczy Michał Wandrasz. - Na czas demontażu, będziemy musieli zamknąć całkowicie dla ruchu drogę nr 46.

DK 46. Będzie przebudowa skrzyżowania w Dąbrowie pod Opolem
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

DK 46. Będzie przebudowa skrzyżowania w Dąbrowie pod Opolem

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości