Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 37945 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Samochody / Testy

Dla naprawdę dużej rodziny lub firmy

Data publikacji: Autor: Krzysztof Kaźmierczak

Fot. Maciej Pobocha Hyundaiem H-1 w wersji Wagon wygodnie może podróżować osiem osób, a przy okazji do dyspozycji zostaje jeszcze sporo bagażnik.

Fot. Maciej Pobocha

Podróżni siedzą w H-1 w konfiguracji 2+3+3. Fotele drugiego rzędu dzielone są w stosunku 1/3 do 2/3. Można je przesuwać wzdłuż nadwozia i blokować w dwóch pozycjach. Ułatwia to zajmowanie miejsca w trzecim rzędzie. Dodatkowo oparcia mają regulowany kąt pochylenia. Pojemność bagażnika to 851 l. Tylne drzwi po obu stronach są przesuwne.

Deska rozdzielcza została zaprojektowana na wzór samochodu osobowego. Zegary z zielonym podświetleniem są czytelne, a obsługa urządzeń pokładowych nie sprawia problemów. Wyżsi kierowcy mogą mieć nieco kłopotu z dosięgnięciem przycisków i pokręteł – po cofnięciu fotela trzeba mocniej wyciągnąć rękę, aby się nimi posługiwać.

Fot. Maciej Pobocha Pod sufitem za przednimi siedzeniami zostały zainstalowane dodatkowe nawiewy klimatyzacji z regulacją, dzięki którym osoby siedzące z tyłu mogą same dobrać siłę nadmuchu powietrza i jego temperaturę.

Plus należy się H-1 za ergonomicznie fotele, dzięki którym nawet w długiej trasie nie czuje się zmęczenia.

Samochód oferowany jest z jednym silnikiem. Turbodiesel 2,5 l osiąga moc 168 KM (przy 3800 obr./min), a jego maksymalny moment obrotowy wynosi 392 Nm (w zakresie od 2000 do 2500 obr./min). Fot. Maciej Pobocha

Jednostka sprawnie radzi sobie z ważącym prawie 2,3 tony Hyundaiem i pozwala na stosunkowo sprawne rozpędzanie już od ok. 1700 obr./min. 5-stopniowa, ręczna skrzynia biegów pracuje precyzyjnie, chociaż przydałoby się szóste przełożenie, aby podczas jazdy w trasie zmniejszyć zużycie paliwa i nieco ograniczyć hałas. Według danych fabrycznych spalanie w mieście wynosi 11,2 l/100 km, a poza miastem 7,2 l/100 km. Dźwięk pracy silnika zaczyna przeszkadzać przy ok. 2800 obr./min.

Hyundai H-1 Wagon dostępny jest w bogatej wersji wyposażenia Premium w cenie 129 900 zł. Ma m.in. czujniki cofania, radio CD/MP3, wielostrefową klimatyzację, 2 poduszki powietrzne, ABS i ESP, lusterka zewnętrzne sterowane elektrycznie i podgrzewane.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Komentarze

  • immab.pl (gość)

    Ładny... http://www.immab.pl/

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Hyundai H-1 dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Ogłoszenia z gratka.pl

Części dla marki Hyundai

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

537 zł