Wszystko
o samochodach

Premiery / Samochody osobowe

Dla szybkich wędkarzy

Data publikacji: Autor: pim

fot. Gibbs Technologies Amfibia Aquada, na której w poniedziałek, 14 czerwca, sir Richard Branson pobił rekord pokonania Kanału La Manche to dzieło brytyjskiej firmy Gibbs Technologies.

fot. Gibbs Technologies Założyli ją w 1999 roku Nowozelandczyk Alan Gibbs i Anglik Neil Jenkins.

 

Firma specjalizuje się w projektowaniu i wytwarzaniu High Speed Amphibian, czyli bardzo szybkich amfibii. W ciągu pięciolecia działalności stała się najlepszą w tej branży firmą i opatentowała ponad 60 nowych rozwiązań. Gibbs Aquada to pierwsza sportowa amfibia tej wytwórni.


fot. Gibbs Technologies Samochód zmienia się w łódź w ciągu 12 sekund. Trzeba tylko wjechać do wody i wcisnąć odpowiedni przycisk. Koła chowają się w nadkołach, by nie powodować zbyt dużych oporów w wodzie.
Auto jest trzyosobowe. Napędza je dwuipółlitrowy silnik V6 o mocy 190 KM, który pozwala na lądzie osiągać prędkość 160 km/h, a w wodzie – 50 km/h. Na wodzie pojazd jest wystarczającą mocny i szybki, by ciągnąć narciarzy wodnych.


Choć Gibbs Technologies twierdzi, że Aquada może być wykorzystywana tylko na rzekach, jeziorach i w osłoniętych zatokach na Kanale La Manche pojazd poradził sobie znakomicie. Pobity przez Bransona rekord czekał na swojego pogromcę 40 lat.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Komentarze

  • ola (gość)

    co

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości