Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Długi weekend na drogach. Ile osób zginęło?

Data publikacji: Autor: (mm)

Fot. Archiwum Od środy do niedzieli w Polsce doszło do 481 wypadków drogowych, w których zginęło 49 osób, a 588 zostało rannych. Funkcjonariusze zatrzymali 2211 kierujących po alkoholu.

Fot. Archiwum Policjanci kontrolowali także stan trzeźwości kierujących przeprowadzając ok. 400 000 badań na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach. Na trasach były obecne także radiowozy nieoznakowane wyposażone w wideorejestratory.

Choć dane statystyczne tegorocznego długiego weekendu wskazują na nieznaczny wzrost ilości osób rannych (o 50 osób), oraz zabitych (o 2 osoby) w porównaniu do zeszłego roku, to należy zauważyć, że na naszych drogach odnotowujemy coraz większą ilość pojazdów, a tegoroczne upały w połączeniu z chwilowymi załamaniami pogody nie wpłynęły dobrze na koncentrację kierujących.

Redakcja poleca:

- Fiat Tipo. Test oszczędnej wersji 1.6 MultiJet
- Ergonomia wnętrza. Od niego zależy bezpieczeństwo!

- Spektakularny sukces nowego modelu. Kolejki w salonach!

Policjanci przeprowadzili więcej kontroli drogowych zatrzymując o 13 kierowców więcej na tzw. „podwójnym gazie”. Ujawniona liczba kierujących pod wpływem alkoholu powinna pobudzać do refleksji, że pomimo licznych apeli tylu kierowców zdecydowało się prowadzić auto, kiedy nie powinni tego robić

Najczęstszą przyczyną tragedii były nadmierna prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu oraz kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • gangster (gość)

    wy nie wiecie ze dużo osób ginie dlatego ze w polsce zamiast na droge patrzą czy policja nie stoi gdzies z boku dlatego tyle wypadków jest.panstwo policyjne!!!!!!

  • yuorik (gość)

    Jestem kierowcą od trzydziestu pieciu lat, ale jadąc samochodem zwracam uwagę na znaki drogowe. Państwo póki co nie jest policyjne, to kierowcy tacy , jak ty stwarzają najwiecej niebezpieczeńst. Tylko tyle gangsterza.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości