Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 36359 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Samochody / Testy

Długodystansowiec

Data publikacji: Autor: Piotr Myszor

Fot. Piotr Myszor To już nie nowy samochód, ale dzięki stylistycznej oszczędności karoserii i klasycznej elegancji wnętrza wciąż może się podobać.

To już nie nowy samochód, ale dzięki stylistycznej oszczędności karoserii i klasycznej elegancji wnętrza wciąż może się podobać. Fot. Piotr Myszor

 

Charakter nadwozia Alfy Romeo GT Coupe nieco przypomina bardzo niegdyś u nas popularnego Opla Calibrę - mimo linii coupe dość duży tył mieści rzeczywiście trójkę pasażerów (choć wyższych już z głową w podsufitce) na tylnej kanapie i spory bagażnik.

 

Przednia część to klasyka stylistyczna Alfa Romeo, więc nie miała kiedy się zestarzeć. Wąskie tylne lampy dodają pokaźnemu kufrowi agresywności, a do tego ich prostota jest bardzo ponadczasowa.


Fot. Piotr Myszor Wnętrze ma w sobie wiele klasycznej elegancji z wyraźnie sportowymi akcentami. Nieco razi tylko wyraźnie wydzielona poduszka przednia pasażera. Płaska powierzchnia deski rozdzielczej była by  ładniejsza.

 

Mocne kształty poszczególnych elementów zabierają też wnętrzu sporo przestrzeni. Najłatwiej wybacza się to fotelom, które są wygodne i zapewniają dobre trzymanie boczne.

 

Zawieszenie samochodu jest sztywne, co w połączeniu z niskoprofilowymi oponami podczas pokonywanie progów zwalniających czy większych dziur w nawierzchni daje się odczuć. Przy „noFot. Piotr Myszor rmalnym” poziomie pofałdowania nawierzchni jazda jest przyjemna i pewna.

 

Pewność traci się natomiast przy cofaniu. Charakterystyczny kształt nadwozia z niskimi tylnymi oknami i grubymi słupkami utrudnia jazdę w tył. Nieocenione są czujniki parkowania.

 

Turbodiesel pozwala poczuć radość dynamicznej jazdy w mniejszym stopniu niż benzynowe V6, ale  o wiele mniej pali. To optymalna wersja. Można powiedzieć - z przodu dynamika, z tyłu rodzinna pakowność. 

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Komentarze

  • Roger

    Panie Piotrze. oczywiście kto oglądał obrazek lub interesuje się motoryzacją trochę dłużej- będzie wiedział o czym jest mowa jednak dobrze by było jakoś na początku przedstawić nam tę panią też z imienia a nie tylko z nazwiska. pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Alfa Romeo GT zdjęcia

Alfa Romeo GT dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Ogłoszenia z gratka.pl

Alfa Romeo GT Cena

Części dla marki Alfa Romeo

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

646 zł