Wszystko
o samochodach

Porady / Warto wiedzieć

Dodatki do benzyn

Data publikacji: Autor: Grzegorz Wojtrowski

Fot. Karina Trojok: Do preparatów uszlachetniających benzyny trzeba podchodzić z rezerwą. Preparatów polepszających właściwości benzyn nie należy stosować m.in. w okresie gwarancyjnym samochodu.

Preparatów polepszających właściwości benzyn nie należy stosować w okresie gwarancyjnym oraz we wszystkich samochodach z nowoczesnymi jednostkami napędowymi. Fot. Karina Trojok: Do preparatów uszlachetniaj±cych benzyny trzeba podchodziæ z rezerw±.

 

Instrukcje obsługi większości samochodów zabraniają mieszania paliw silnikowych z dodatkowymi związkami chemicznymi. Tak naprawdę, nie wiadomo, jaki skład mają te produkty. Z informacji zawartych na opakowaniu wynika, że „ulepszają” one benzyny zmniejszając ilość zanieczyszczeń odkładających się w silniku, czyszczą komorę spalania z nagarów itp. Należy podkreślić, że paliwa silnikowe są skomplikowanymi mieszaninami węglowodorów ropopochodnych z innymi związkami chemicznymi i praktycznie nie ma możliwości zbadania reakcji paliwa ze składnikami polepszaczy występujących w obrocie handlowym.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Tagi:

Komentarze

 • ba (gość)

  kolejny artykul niczym nie podparty....

 • Przemo (gość)

  Ja tam nic takiego nie stosuję, ale wiem, że kumpel ma diesla i w zimie musiał stosować jakieś dodatki, żeby mu ropa w baku nie skrzepła.

 • miś jogi (gość)

  Zważywszy na jakość polskich paliw (wszyscy wiemy jaka ona jest)myślę ,że dodanie takiego "ulepszacza"na pewno nie zaszkodzi....

 • ronin99 (gość)

  stosowałem zimą Xeramic do benzyny i zadziałał - usunął wodę ze zbiornika a samochód zwyczajnie przestał szarpać

 • zaga (gość)

  Wlałem ulepszacz do silników zasilanych gazem. Na drugi dzień samochód już nie odpalił. Więc chyba nie należy wierzyć producentom tych wynalazków.

 • noname (gość)

  do: [i]zaga[/i] coś ściemniasz.. nie ma extra preparatów [i]„ulepszaczy”[/i] do silników zasilanych gazem.

 • kierowca (gość)

  Porady aż miło, duuuużo się dowiedziałem. Panowie redaktorzy może by tak wziąść się lepiej za politykę, tam nic nie trzeba wiedzieć a "lanie wody" jest w cenie

 • ja (gość)

  a czy do Golfa 2 mozna dodawać te uleprzacze ze stacji? czy to poprawi jakość paliwa i jazde auta czy to tylko ściema;d

 • Piotrek (gość)

  Te ulepszacze to wielka ściema

 • kolo (gość)

  a moj kolo miec wielka lolo i napierdolo , takie tam gdybanie... pewnie ze te preparaty i cos moze daja ale rewelacji nie ma sie co spodziewac!

 • carloss (gość)

  zalałem preparat do czyszczenia wtrysków firmy Xeramic i dawalem mocno po obrotach zeby odmulic auto po dlugotrwalej jezdzie na gazie i efekt byl widoczny juz po jakichś 30km...

 • jogi

  ja do swojego Seata nalałem dwa razy "MaxLife Fuel System Cleaner" efekt ... nie zaobserwowałem ani negatywnego ani pozytywnego ... moze minimalny pozytywny ale zbyt mało by to było istotne

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości