Wszystko
o samochodach

Porady / Wyposażenie

Dodatkowe narzędzia w nowym aucie

Data publikacji: Autor: Grzegorz Wojtyrowski

Fot. Ryszard Polit Przy obecnym stopniu skomplikowania i nasyceniu elektroniką samochodu kierowca - złota rączka nie ma nic do roboty.

Współcześnie produkowane samochody są dopracowane konstrukcyjnie i przebadane w wielu testach i próbach. Fot. Ryszard Polit

 

Egzemplarze produkcyjne cechują się dosyć dobrą jakością i przyzwoitą niezawodnością eksploatacyjną. Jeśli pominąć egzemplarze montowane w poniedziałek, auta właściwie serwisowane z reguły się nie psują, a większość usterek usuwa się w czasie przeglądów.

 

Dla użytkownika przewidziano fabryczny komplet narzędzi, w którego skład wchodzi przeważnie podnośnik, klucz do kół oraz wkrętak. Obowiązki kierowcy ograniczono jedynie do kontroli oleju silnikowego i płynów eksploatacyjnych. Przy obecnym stopniu skomplikowania i nasyceniu elektroniką samochodu kierowca - złota rączka nie ma nic do roboty, ponieważ w większości przypadków napraw trzeba mieć nietypowe klucze, właściwe oprogramowanie i elektroniczny tester.

 

Jeśli wystąpi usterka, należy zdać się na tryb awaryjny serwowany przez komputer i udać się do stacji obsługi lub wezwać pomoc assistance.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Komentarze

  • artur (gość)

    nie zupełnie się zgadzam, bo auta starsze(od 5-6lat) potrzebują przeglądów nieprofesjonalnych,gdyż serwisy są drogie a często zdarzają się usterki małego pokroju ,które"złota rączka" jest w stanie naprawić.zależy jak jest złota. Np:styki elektryczne,końcówki drążków,smarowanie elementów. itp.

  • badlook (gość)

    Na gwarancji nie ma nawet możliwości pogrzebać, ale jest wiele drobnych elementów, które można samemu naprawić. Samochód tylko z zewnątrz kipi elektroniką, a tak naprawde większość elementów pozostaje taka sama. Inne są zastępowane modułami elektronicznymi i mechanicy też ich nie naprawiają tylko wymieniają.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości