Wszystko
o samochodach

Porady / Samochód latem

Dodatkowe okno

Data publikacji: Autor: Leszek Mielczarek, Maciej Pobocha

 Szyberdach to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy w upalne letnie dni chcą zapewnić sobie chłód w samochodzie.
W upalne letnie dni najłatwiej zapewnić sobie chłód w samochodzie montując klimatyzację. Niestety, jest to duży wydatek. Znacznie tańsze jest założenie szyberdachu.

 

Koszt zakupu i instalacji najtańszego okna dachowego niezależnie marki samochodu wynosi ok. 500 zł. Jest to dach uchylny z możliwością całkowitego wymontowania szyby, którą można umieścić w bagażniku lub na tylnym siedzeniu. Nieco więcej (ok. 1,3 tys. zł) zapłacimy za dach uchylany i odsuwany przy pomocy korbki (identycznej z tą stosowaną do opuszczania szyb w drzwiach). Największy wydatek wiąże się z zakupem szyberdachu otwieranego elektrycznie. Decydując się na taki właśnie jego rodzaj odchudzimy nasz portfel o 1,7-2 tys. zł.

 

Zamontowanie okna dachowego w zależności od modelu auta zajmuje z reguły 2-4 godziny. Urządzenia objęte są gwarancją, która w zależności od producenta wynosi od roku do nawet pięciu lat.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Tagi:

Komentarze

 • Xavier (gość)

  Szyber? Mam, i co z tego? Gdy jest potrzebny (lato) to przy otwartym na maxa słońce rypie prosto w głowę. Gdy słońca nie malub pada to nie jest na tyle gorco by był potrzebny - więc po co??? Zbytek szczęścia...

 • Władca pierścieni AUDI (gość)

  Xavier to po co kupowałeś auto z szyberdachem skoro ci niepotrzebny i narzekasz.Zaklej dziure jakąś szmatą i nie masz problemu. Ja w swoim samochodzie mam szyberdach i jestem zadowolony, najlepszy efekt to uchylić lub całkowicie schować szyber i opuścić z tyłu szybe - efekt murowany nawet w najgorętsze dni(oczywiście w czasie jazdy bo na postoju to nawet w kabrio jest gorąco).

 • arek (gość)

  Szyber musi byc! to fajny, praktyczny i szpanerski dodatek

 • Wentylator (gość)

  Szyberdach jest bardzo przydatny nie ze wględu na możliwość jego całkowitego otwarcia lecz na zapewnienie dobrej wentylacji podczas jazdy bez wywoływania przeciągów. Również przy włączonej klimatyzacji i to nie tylko latem.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości