Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38568 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Samochody / Testy

Dodge Kahuna - prototyp

Data publikacji: Autor: pim

 Według projektantów Chryslera dodge kahuna to samochód spod znaku dwóch "f": frajdy i funkcjonalności.

Dla wielu Amerykanów przynajmniej to pierwsze jest atrybutem Kalifornii, więc wiadomo jakie wymagania stawiano przed kahuną - przewieźć deski surfingowe, dzielnie znosić wodę i piasek.

"Morskie" akcenty widać już w stylizacji. Błękitne wnętrze ma wiele falujących linii. Pękate nadwozie samochodu, z żebrowanym pokryciem bocznych płaszczyzn, przypomina odwróconą do góry dnem łódź. Choć z drugiej strony wyłupiaste reflektory kahuny, wraz z żebrowanymi drzwiami i błotnikami nadają mu wygląd podobny do wielkiego czerwcowego chrabąszcza. Ale ten żuczek może całkiem szybko dreptać. Za reflektorami jest benzynowy silnik z turbodoładowaniem, który ma pojemność 2,4 l i moc 215 KM. Samochód ma napęd na przednie koła i jest wyposażony w czterobiegową, automatyczną skrzynię biegów.

Dodge kahuna został zaprojektowany tak, by można było zamienić go w niemal otwarty samochód. Jego dach częściowo składa się z wodoodpornych, półprzezroczystych srebrno-szarych paneli. Boczne szyby nie mają ramek co pozwala chować je całkowicie drzwiach. Samochód jest sześcioosobowy, ale siedzenia można składać, powiększając przestrzeń bagażową kosztem ilości przewożonych osób.


Wnętrze jest z wyglądu dość proste. Jednak system foteli, które można składać i przesuwać, a także podłoga z systemem szyn, dostosowana do przewozu i mocowania różnych bagaży to dokładnie przemyślane konstrukcje.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości