Wszystko
o samochodach

Przepisy / Aktualności

Dofinansowanie na zakup ekologicznego auta

Data publikacji: Autor: źródło: InfoWire.pl

Fot. Archiwum Polskapresse Dobra wiadomość dla zastanawiających się nad kupnem nowego samochodu dla firmy. Zachętą do wymiany auta może być grant z Unii Europejskiej, starającej się obniżyć emisję CO2 do atmosfery.

Fot: Archiwum Polskapresse Oferta jest skierowana do małych i średnich przedsiębiorstw, które chcą wymienić służbowe auta. Bezzwrotny unijny grant wynosi 9% wartości kredytu na zakup samochodu. Jest wypłacany w gotówce. Aby go otrzymać, trzeba spełnić kilka kryteriów.

Stare auto musi zostać sprzedane lub zezłomowane. Należy też wykazać, że nowy samochód będzie miał obniżoną o co najmniej 20% emisję CO2 – mówi serwisowi infoWire.pl Mirosław Sochacki z Toyoty. Znalezienie takiego auta nie jest trudne. Najłatwiej o to wśród samochodów hybrydowych.

W Polsce – w przeciwieństwie do wielu innych krajów Europy, w których programy zachęcające do kupowania nowych aut i złomowania starych wprowadzono w już dawno – posiadanie ekologicznego samochodu nie daje żadnych większych profitów. Ci, którzy zdecydują się postawić na ekologiczność, mogą liczyć na wypłatę dofinansowania w ramach programu grantowego w sierpniu 2015 roku.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Ekspert Link4 (gość)

    Również ekologiczna jazda jest teraz warunkiem zdania prawa jazdy. My stawiamy w pierwszej kolejności na bezpieczna i ostrożną jazdę, choć nawet stosując się do zasad np ograniczonego zaufania nie zawsze da się uniknąć szkody na pojeździe, dlatego warto zadbać o pakiet OC + AC.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości