Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Donald Trump. "Bestia" prezydenta USA na torze NASCAR (video)

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / STORYFUL / x-news

Fot.  STORYFUL / x-news Donald Trump odwiedził tor NASCAR podczas zawodów Daytona 500 na Florydzie. Przed rozpoczęciem rywalizacji, nad stadionem przeleciał samolot Air Force One, a po torze przejechała limuzyna prezydenta, czyli tzw. Bestia.

„Cadillac One", „Limousine One" lub po prostu „Bestia". Pod takimi nazwami funkcjonuje samochód prezydenta Stanów Zjednoczonych. Auto służy prezydentowi USA nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale i podczas jego zagranicznych wizyt.

Szczegółowe wyposażenie pancernej limuzyny to efekt specyfikacji przygotowanej przez Secret Service i jest tajne. Z medialnych doniesień wiemy, że mierząca 5,5 m długości i 1,77 m wysokości "Bestia" zużywa 30–60 litrów paliwa na 100 km.

Zobacz także: Budowa dróg. GDDKiA ogłasza przetargi na 2020 rok

Nie ma dokładnych informacji o zastosowanej jednostce napędowej, ale szacuje się, że auto może przyspieszyć maksymalnie do około 100 km/h. Cała konstrukcja nie jest lekka - waży od 7 do 9 ton.

Na pokładzie zainstalowano m.in. butle z tlenem, które mają dostarczyć powietrze w przypadku ataku chemicznego lub biologicznego. Na tym jednak nie koniec - Bestia posiada opancerzony zbiornik paliwa, który w dodatku został otoczony specjalną pianką, zapobiegającą eksplozji paliwa w przypadku ataku.

Na wyposażeniu znalazła się m.in. apteczka, a niej blisko litr krwi zgodnej z grupą krwi prezydenta.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości