Wszystko
o samochodach

Przepisy / Aktualności

Dopłaty do aut elektrycznych. Od kiedy i na jakich zasadach?

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Pixabay.com Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) ogłosił start naboru wniosków o dopłaty do samochodów elektrycznych. Warto się pospieszyć.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki jest gotowy przeznaczyć 37,5 mln zł na dopłaty do samochodów elektrycznych. Nabór wniosków ruszy 26 czerwca 2020 roku i potrwa do 31 lipca 2020,pod warunkiem, że środki nie zostaną wyczerpane wcześniej. 

Dopłatę będzie mogła dostać osoba fizyczna, która kupi samochód do własnego użytku. Niezbędne jest także poświadczenie, że przez 2 lata auto nie zmieni właściciela, będzie miało OC i AC oraz że roczny przebieg pojazdu wyniesie przynajmniej 10 tys. km.

Zobacz także: Prawo jazdy. Czy można zobaczyć nagranie z przebiegu egzaminu?

Samochód musi być fabrycznie nowy i nie może być wcześniej rejestrowany. Limit górnej ceny samochodu ustalono na 125 tys. zł. Wysokość bonifikaty to 15 proc. wartości samochodu, a więc maksymalnie będzie można otrzymać 18 750 zł.

Auta które spełniają wymogi to m.in. Opel Corsa-e, VW e-up!, Smart Fortwo i Forfour, Peugeot e-208 oraz Renault Zoe.  Nissan Leaf.

Skoda. Prezentacja gamy SUV-ów: Kodiaq, Kamiq i Karoq

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Obywatel (gość)

    Żaden rarytas.

  • Tadek (gość)

    Ja to bardziej bym ucieszył się z dopłat do hybryd wtedy zainwestował bym sobie w yarisa III i cieszył się niskim zużyciem paliwa

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości