Wszystko
o samochodach

Porady / Warto wiedzieć

Doradztwo przy zakupie

Data publikacji: Autor: (ms)

 W Polsce odradza się usługa doradztwa i pomocy przy zakupie samochodu. Otóż powstają agencje doradzające swym klientom, gdzie najtaniej i najlepiej kupić konkretny samochód.

W Polsce odradza się usługa doradztwa i pomocy przy zakupie samochodu. Otóż powstają agencje doradzające swym klientom, gdzie najtaniej kupić konkretny samochód, określonego rocznika, a nawet wersji wyposażenia.

Zawsze byliśmy zdania, że nie jest istotne gdzie kupuje się samochód, ale jak to się robi. Chodzi przede wszystkim o to, aby nie oszczędzać bez sensu na sprawdzeniu auta przed zakupem. Zawsze należy zbadać, czy auto nie ma wad prawnych i technicznych. Obecnie doszedł do tego jeszcze jeden aspekt, mianowicie wyszukanie odpowiedniego auta. A wcale nie jest to łatwe. Np. w Warszawie codziennie od samego rana wertowane są przez handlarzy gazety i serwisy internetowe z ogłoszeniami. Co atrakcyjniejsze oferty znikają do godziny dziesiątej.

Między innymi z tego powodu zaczęły pojawiać się na rynku agencje pomagające znaleźć odpowiedni samochód. Deklarują też, że jeszcze go sprawdzą i wynegocjują odpowiednio niską cenę.

Na przykład
Wyobraźmy sobie oto następującą sytuację. Potencjalny nabywca używanego samochodu zamierza kupić sobie sześcioletnią Toyotę Corollę (1996 rok), ale interesuje go tylko egzemplarz w cenie do 23 tys. zł, sprzedawany przez pierwszego właściciela, z udokumentowaną książką serwisową, ze wspomaganiem kierownicy i klimatyzacją. Telefonuje do agencji i wyjawia swoją potrzebę. A co robi agent? Otóż studiuje ogłoszenia we wszystkich gazetach motoryzacyjnych, zbiera informacje z komisów i internetu, sprawdza, czy używanej Corolli nie oferuje któryś z autoryzowanych dealerów Toyoty. Z kilku, ewentualnie kilkunastu zebranych ofert agent eliminuje najmniej atrakcyjne, po czym przekazuje poszukującemu auta, gdzie i za ile takie auto można kupić.

Usługa kompleksowa
Jest to usługa kompleksowa. Cała umiejętność agenta sprowadza się do wiedzy, gdzie szukać ewentualnych sprzedawców konkretnych samochodów, jak ich szukać, eliminując jednocześnie oferty o niewielkim stopniu atrakcyjności. Agenci weryfikują także stan techniczny i prawny auta. Po pierwsze dlatego, że mają doświadczenie i wiedzą jak to robić, po drugie znają często sprzedających (komisy, dealerzy), wreszcie po trzecie powinni doradzić aby jeszcze dodatkowo auto przed zakupem zweryfikować w serwisie.

Nasz test
Ciekawi byliśmy jak działają takie agencje w Warszawie. Zleciliśmy zakup wspomnianej wyżej Toyoty Corolli z 1996 roku brokerowi - Agencji Cenowej. Następnego dnia otrzymaliśmy kilka ofert do wyboru, po następnych kilku dniach wskazano ostateczny egzemplarz. Agenci wykazali się ogromnym zaangażowaniem. Wskazane przez nich auto było rzeczywiście przyzwoite. Pierwszy właściciel, przebieg 60 tys. km i cena 22,5 tys. zł. Jeżeli ktoś szuka używanego przyzwoitego auta i nie ma na to za dużo czasu to warto spróbować. Może pomogą.

Powiedzieli
Sławomir Mickowski, Prezes Zarządu Agencji Cenowej Sp. z o.o.:
Korzyści dla Klientów korzystających z usług Auto Agentów są wymierne. Mogą kupić interesujące ich auto po najniższej cenie. Bez ruszania się z domu mają łatwy i szybki dostęp do informacji o najlepszej ofercie na samochód, którego akurat poszukują. Oznacza to oszczędność czasu i pieniędzy.

Do początku artykułu

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości