Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Dostałeś takiego SMS-a? Policja ostrzega - to oszustwo!

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / Policja.pl

Fot. Policja.pl "Masz nie oplacony mandat karny. W dniu 31.03.2021 twoj mandat zostanie przekazany do komornika z tytulu zaleglosci 10.00 PLN. Oplac teraz" - (pisownia oryginalna). SMS-y takiej treści pojawiły się u niektórych odbiorców. Policjanci ostrzegają: to oszustwo.

Część osób otrzymuje SMS-y z informacją o konieczności opłacenia zaległego mandatu. Policjanci ostrzegają - to oszustwo, klikając w link z SMS można stracić wszystkie pieniądze. To próba wyłudzenia naszych danych do konta w banku.

Wyłudzanie danych opiera się zawsze na przekonaniu nas do kliknięcia w podejrzany link, który dostajemy w smsie lub e-mailu. Oszuści stosują różne sztuczki. Dostajemy informacje o niezapłaconym mandacie, przesyłce, paczce. Później musimy kliknąć w podany link. Jeżeli to zrobimy i wpiszemy nasze dane (login i hasło) w formularz, przestępca ma już wszystko, co potrzebne, aby wyczyścić nasze konto.

 Zobacz także: Jak oszczędzać paliwo?

Policjanci apelują, by nie otwierać takich linków. Szczególnie, jeśli w podejrzanym SMS-ie otrzymujemy przekierowanie do jakiejkolwiek płatności. Sygnałem ostrzegawczym jest już na samym początku język wiadomości. Oszuści często nie używają polskich znaków, robią błędy ortograficzne i stylistyczne.

Zobacz także: Testujemy Fiata 124 Spider

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • kaz (gość)

  Witam a da to cos jak to zglosimy

 • seba771 (gość)

  może policja i cały aparat "państwowy" zajęli by się łapaniem tego typu przestępców, a nie tylko ostrzeganiem o ich metodach działania.

 • Gość (gość)

  W sobotę dostałem esemesa że mam mandat do zapłaty kwota 10 zł co mam zrobić a data jest 12.04. 2021

 • Komentarz usunięty.
 • Komentarz usunięty.
 • Daras (gość)

  Do GOŚĆ- wejdź w to, wpisz login i hasło i najlepiej wpłać wcześniej całą gotówkę na konto. Głupi jesteś czy niedorozwinięty? Artykuł krótki i zrozumiały a pajac się pyta co zrobić

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości