Wszystko
o samochodach

Serwisy Specjalne / Tuning

Drift Masters Grand Prix 2016. Nowy sezon poślizgów – czas start!

Data publikacji: Autor: (ip)

Fot. materiały prasowe W drugi kwietniowy weekend tego roku startują kontrolowane poślizgi w najlepszym wykonaniu ligi Drift Masters. Nowy driftingowy sezon, jak na inaugurację przystało, zaczynamy w kolebce driftingu, czyli w Poznaniu. Będzie dużo dobrej jazdy bokiem, nowe atrakcje, nowy prowadzący oraz wyjątkowe nagrody dla kierowców i najlepsze widowisko dla kibiców. Drift Masters Grand Prix rozpoczyna sezon w Poznaniu już 09 i 10 kwietnia 2016 r., zapowiadając jeszcze więcej emocji, jeszcze więcej adrenaliny i jeszcze więcej driftu w drifcie.

Fot. materiały prasowe Po długim sezonie 2015, który po 10 rundach zakończyliśmy spektakularnym, międzynarodowym widowiskiem motorsportowym w Toruniu, przyszedł czas na kolejny etap zmagań. Ubiegły rok należał do Piotrka Więcka, który wygrał Klasyfikację Generalną DMGP, ale bohaterem tamtej edycji był także Marcin  Mospinek, który mistrzowski tytuł miał cały czas w zasięgu ręki. Nieco spokojniej było na trzeciej pozycji podium i tu pewnie po swoje jechał Dawid Karkosik. Co zafundują nam zawodnicy w tym roku? Którzy uzbroiwszy się po zęby w swoich driftowozach okażą się nie do pokonania? Jakie nowinki techniczne i sprzętowe przygotowali dla nas mechanicy w garażach driftingowych teamów? Już niebawem przekonamy się o tym w Poznaniu podczas I. i II. Rundy Drift Masters GP 2016.

Tegoroczną inauguracyjną rundę DM GP w Poznaniu, otworzy specjalna sesja Driver Search dla kierowców. Zawodnicy, aby startować w zawodach DM GP, muszą otrzymać specjalną licencję. Profesjonalni instruktorzy oceniają oraz doradzają zawodnikom co należy poprawić i na co zwrócić uwagę zarówno w ich technice jazy jak i w kwestiach sprzętowych. To świetna okazja do treningu zarówno dla młodych adeptów driftu jak i tych bardziej już doświadczonych. Nad właściwym przebiegiem Drivers Search czuwać będą: Dyrektor Techniczny DM GP - Maciej Polody oraz Dyrektor Zawodów – Tomasz Chwastek.

Na ten sezon czekają wszyscy, a my jesteśmy przekonani, że będzie to kolejny przełom w historii europejskiego driftingu – podkreśla Tomasz Chwastek. Dlatego nie bez powodu na start wybraliśmy właśnie Poznań – ulubione  miejsce wszystkich drifterów i kibiców. Chwastek, który sam kiedyś kontrolował poślizgi bokiem, podkreśla, że Poznań to przede wszystkim najszybszy tor w Polsce, więc jest to prezent i dla zawodników, i dla kibiców, i dla sędziów. Doskonała widoczność całego toru jazdy, szybkość z jaką kierowcy wychodzą z prostych i napadają na zony to spektakl, którego oczekują wszyscy.

Poza widowiskowymi przejazdami znakomitych kierowców, widzowie otrzymają cały event pakiet atrakcji dodatkowych – a wśród nich ta najważniejsza: park maszyn otwarty dla publiczności. Będzie także coś dla miłośników rajdów, nie zabraknie stunterów, atrakcji dla dzieci, pokazów nietuzinkowych aut luksusowych a w świat driftingu w wydaniu mini zabiorą nas modelarze i ich maszyny przygotowane do RC Driftu. Będzie energetycznie i elektrycznie za sprawą prezentacji hybrydowej wersji driftowozu, a o dobry nastrój i humor kibiców zadba niegdyś pierwszy żółty sweterek kraju, czyli Mariusz Kałamaga. Znany przede wszystkim z kabaretu Łowcy.B.

Harmonogram zawodów:

09 kwietnia – SOBOTA – I RUNDA

08:30 - 18:00 - Otwarcie bram dla Kibiców

08:30 - 10:00 - Kwalifikacje

11:00 - 12:00 - Trening w parach do TOP16

12:00 - 12:30 - Show motoryzacyjne dla Kibiców

12:30 - 14:30 - Zawody TOP16

14:45 - 15:45 - Otwarty park maszyn dla Kibiców

 

10 kwietnia – NIEDZIELA – II RUNDA

08:30 - 20:00 - Otwarcie bram dla Kibiców

08:30 - 09:30 - Trening do kwalifikacji

10:00 - 11:30 - Kwalifikacje

13:00 - 14:00 - Trening w parach do TOP16

14:00 - 16:00 - Zawody TOP 16

16:00 - 17:00 - Otwarty park maszyn dla publiczności

 

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Marek (gość)

    I to jest rozrywka dla prawdziwego faceta. W końcu się dzieje coś w tym województwie. Druga ciekawa atrakcja zaraz po tunelu w Lesznie.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości