Wszystko
o samochodach

Motosport / Rajdy

Drift na koszalińskim torze

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Drift na koszalińskim torze W niedzielę rusza sezon Driftingowego Pucharu Bałtyku, który w zeszłym roku był jedną z ważniejszych imprez motoryzacyjnych.

W sezonie 2012 zawodnicy będą rywalizować w jednej klasie. Po wstępnych kwalifikacjach szesnastu najlepszych kierowców zmierzy się w finale TOP 16.

Drift zdobywa w Polsce coraz więcej fanów. Nic dziwnego, to jedna z najbardziej widowiskowych dyscyplin sportu motorowego. Kierowcy rozpędzają się i dążą do zerwania przyczepności kół samochodu i kontrolują poślizg na jak najdłuższym odcinku. Dyscyplina wywodzi się z Japonii, gdzie już w latach 60. ubiegłego wieku pierwsi drifterzy wprowadzali swoje maszyny w poślizg na górskich serpentynach. Amerykanie rozpowszechnili sport dzięki stworzeniu z zawodów wielkiego show. Do Europy drifting trafił w pierwszej połowie lat 90. ubiegłego wieku.

W Polsce działają dwie główne ligi: Driftingowe Mistrzostwa Polski i SSSuper Drift Cup dopełnienie stanowią dwie dodatkowe ligi czyli Drift Open oraz Driftingowy Puchar Bałtyku, który wystartuje jutro w Koszalinie. Puchar powstał jako odpowiedź na potrzeby silnego środowiska drifterów zamieszkujących północną Polskę.

W sezonie 2011 zwycięzcą całej serii został Jarosław Cybulski. Na podium ponadto znaleźli się Andrzej Pawełkowicz i Paweł Bondalski.

W tym sezonie rozegranych zostanie 5 rund. Pierwsza jutro. W skład sędziowski wchodzą: Dariusz "Łysy” Matyjaszek, Maciej Kożuszek oraz Marcin Wojtkiewicz. Komentuje legendarny komentator polskiej sceny driftu – Łukasz "Juby” Ptaszyński.

Driftingowy Puchar Bałtyku to najmłodsza w Polsce liga driftingowa, a już zyskała niemałe uznanie. Nie brakowało też widzów. Jakie atrakcje będą czekać na nich w niedzielę? Każdy, kto przyjdzie do koszalińskiego Motoparku, który działa przy ul. Gnieźnieńskiej 8a, będzie mógł na przykład skorzystać z drift taxi, czyli na fotelu pasażera przeżyć emocje towarzyszące wprowadzaniu auta w poślizg. Wstęp dla publiczności – 10 złotych.

- godz. 8 – otwarcie bram dla zawodników
- godz. 8.20 – 9.20 – badania kontrolne
- godz. 10 – otwarcie bram dla publiczności
- godz. 10 – 11.30 – trening wolny
- godz. 11.30 – 12.30 – drift taxi
- godz. 13 – kwalifikacje
- godz. 15.30 – finał
- godz. 17.30 – wręczenie pucharów

Drift na koszalińskim torze
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Drift na koszalińskim torze

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości