Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Drifting: Przygoński 5. na torze "Kielce" [FILM]

(ip)
Kuba Przygoński wygrał klasyfikacje podczas drugiej eliminacji Driftingowych Mistrzostw Polski, która miała miejsce na torze „Kielce” w Miedzianej Górze (4-5 czerwca 2011). W wyścigach końcowych zawodnik Orlen Team uplasował się na piątej pozycji.

Na drugą rundę Mistrzostw Polski drifterów przyjechały najlepsze polskie załogi. Zawody odbyły się w dwudniowym formacie. W sobotę miały miejsce klasyfikacje, podczas których Kuba zdeklasował rywali. W niedzielę zawodnicy przystąpili do wyścigów, które odbywają się w systemie pucharowym. Kuba Przygoński pokonał Dominika Kaczmarka, z którym jechał w pierwszej parze. W kolejnym wyścigu z Piotrem Jankowskim popełnił błąd i odpadł z walki o miejsce na podium zajmując finalnie wysokie piąte miejsce.

"Bardzo się cieszę z piątego miejsca w Driftingowych Mistrzostwach Polski. Jazda w parach była niezwykle ekscytująca. W pierwszej parze wygrałem z Dominikiem Kaczmarkiem w BMW M3 E46. W drugiej jechałem z Piotrem Jankowskim. Niestety popełniłem błąd, który wyeliminował mnie z dalszej rywalizacji. Osiągnąłem jednak naprawdę dobry wynik, który postaram się poprawić w następnych zawodach" - relacjonował Kuba Przygoński.