Wszystko
o samochodach

Motosport / Pozostałe sporty

Driftingowe Mistrzostwa Polski - czas na rundę górską w Karpaczu

Data publikacji: Autor: redakcja.regiomoto

Driftingowe Mistrzostwa Polski - czas na rundę górską w Karpaczu Czwarta runda Driftingowych Mistrzostw Polski zapowiada się wyjątkowo atrakcyjnie. Zaplanowano ją w górach, czyli tam, gdzie ten sport się narodził.

Drifting, czyli zawody polegające na jeździe samochodem w kontrolowanym poślizgu, w których zawodnicy walczą ze sobą w pojedynkach w parach, narodziły się w Japonii. Pierwsi drifterzy ścigali się na krętych drogach prowadzących przez górskie przełęcze.

Zobacz zdjęcia z III rundy Driftingowych Mistrzostw Polski 2011 w Koszalinie

Polska Federacja Driftingu postanowiła powrócić do źródeł i zorganizować jedną z rund najmocniejszej w Europie driftingowej serii właśnie w górach. Imprezę wsparły władze Karpacza i Automobilklub Karkonoski i już 10 i 11 września (sobota, niedziela) w karkonoskim mieście IV runda N-Gine Driftingowych Mistrzostw Polski 2011 rozegrana na górskim fragmencie odcinka specjalnego Rajdu Karkonoskiego.

Zobacz filmową zapowiedź górskiej edycji Driftingowych Mistrzostw Polski:

Licząca sześć zakrętów trasa o długości 750 metrów biegnie cały czas pod górę. Jest to najbardziej widowiskowa i wymagająca trasa na jakiej rozgrywane są zawody driftingowej w Europie. Obok czołowych polskich drifterów w Karpaczu zobaczymy najlepszych zawodników ze Skandynawii. Baza zawodów i Park Maszyn zostaną zorganizowane na parkingach Hotelu Gołębiewski w Karpaczu, do dyspozycji widzów będzie telebim, na którym będą mogli śledzić przebieg rywalizacji na całej trasie. Wstęp dla kibiców będzie bezpłatny.

Obecnie (po trzech rundach) w Driftingowych Mistrzostwach Polski mamy dwóch liderów Piotra Jankowskiego i Pawła Trelę. Obaj startują Nissanami 200SX S13, tuż za nimi jest Grzegorz Hypki w BMW 3 E30. Oprócz najbliższej rundy w Karpaczu przed zawodnikami jeszcze runda finałowa na torze „Poznań” (1-2 października). Tak więc w klasyfikacji generalnej sezonu nic jeszcze nie jest przesądzone, a walka na górskiej trasie w Karpaczu zapowiada się naprawdę emocjonująco.

Serwis regioMoto jest patronem medialnym N-Gine Driftingowych Mistrzostw Polski 2011

Driftingowe Mistrzostwa Polski - czas na rundę górską w Karpaczu
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Driftingowe Mistrzostwa Polski - czas na rundę górską w Karpaczu

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości