Wszystko
o samochodach

Motosport / Pozostałe sporty

Driftingowe Mistrzostwa Polski - wielki finał już w weekend

Data publikacji: Autor: redakcja.regiomoto

Driftingowe Mistrzostwa Polski - wielki finał już w weekend Finałowa runda N-Gine Driftingowych Mistrzostw Polski już w najbliższy weekend na torze Poznań. Będzie połączona z Drift Battle of The Nations 2011 - największymi międzynarodowymi zawodami driftingowymi w Europie.

Driftingowe Mistrzostwa Polski tradycyjnie już zaczynają się i kończą rundą na torze w Poznaniu. Jest to bez wątpienia najlepszy obiektem w Polsce do organizacji tak dużych zawodów. N-Gine Driftingowe Mistrzostwa Polski są uważane za najlepszą ligę driftingową w Europie.

Zobacz też: IV runda Drfitingowych Mistrzostw Polski 2011 - Karpacz - zdjęcia

Przed finałami na zdobycie tytułu Driftingowego Mistrza Polski szanse ma wciąż trzech zawodników – Paweł Trela startujący Nissanem 200SX, Grzegorz Hypki (BMW E30) oraz Piotr Jankowski, również jeżdżący Nissanem 200SX. Ten ostatni kierowca był triumfatorem pierwszej rundy DMP, która odbyła się w maju tego roku na torze Poznań.

Obok finału mistrzostw Polski wydarzeniem weekendu będą odbywające się po raz pierwszy międzynarodowe zawody Drift Battle of The Nations. Polska Federacja Driftingu wraz z organizatorami angielskiej serii Drift Allstars zaprosiła do Poznania najlepszych zawodników z całej Europy, którzy walczyć będą nie tylko w klasyfikacji indywidualnej, ale również jako teamy narodowe.

Z każdego kraju może przyjechać do sześciu zawodników, jednak do klasyfikacji zawodów wliczane będą tylko wyniki dwóch najlepszych. W tej chwili na listę startową zapisanych jest kilkunastu zawodników z takich państw jak: Belgia, Dania, Litwa, Ukraina, Rosja, Irlandia, Wielka Brytania, Włochy. Zapowiada się więc wielkie międzynarodowe widowisko.

Polska Federacja Driftingu przygotowała również wiele dodatkowych atrakcji dla widzów – będą pokazy Monster Truck’a czy bardzo widowiskowe przejazdy driftującego Tira. Gościem specjalnym będzie Bartek Ostałowski – niepełnosprawny drifter z Nowego Sącza, który prowadzi swojego Nissana Skyline tylko za pomocą nóg. Weźmie on udział w treningach i przejazdach pokazowych.

Kompletne wyniki poszczególnych rund, wyniki klasyfikacji generalnej oraz szczegółowe informacje na temat harmonogramu i cen biletów znaleźć można na stronie www.pfd.org.pl.

Serwis regioMoto jest patronem medialnym N-Gine Driftingowych Mistrzostw Polski 2011

Driftingowe Mistrzostwa Polski - wielki finał już w weekend
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Driftingowe Mistrzostwa Polski - wielki finał już w weekend

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości