Wszystko
o samochodach

Motosport / Rajdy

Driftingowy Puchar Bałtyku w koszalińskim MotoParku

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Driftingowy Puchar Bałtyku w koszalińskim MotoParku W koszalińskim MotoParku odbyła się kolejna impreza w ramach cyklu letnich zawodów. Tym razem była to trzecia runda Mistrzostw Polski oraz Puchar Polski supermoto. Supermoto to wyścigi motocyklowe łączące cechy motocrossu i wyścigów ulicznych.

Zawodnicy pokonywali okrążenia koszalińskiego toru, nie brakowało też efektownych skoków w części terenowej.

– Zawodnicy, którzy przyjechali do nas na treningi, narzekali na część terenową, która po deszczu zrobiła się dość miękka. Po zawodach mówili, że było super. Włożyliśmy dużo pracy, by grunt był twardy – powiedział kierownik MotoParku Rafał Reiske.

Zawody Pucharu Polski rozegrano w klasach otwartej i 250. W klasie otwartej zwyciężył Piotr Salamon (WallraV Racing Club) przed Wojciechami Mańczakiem (Automobilklub Wielkopolski) i Zawidzkim (WallraV). Siódmy był Krzysztof Rafalski, a ósmy Kamil Woźniak z Motor Sport Koszalin. Klasę 250 wygrał Paweł Leśków (AMK Gliwice), a za nim znaleźli się Michał Radłowski (LKT Wyczół Gościeradz) i W. Mańczak. Także w dwóch klasach ścigali się uczestnicy mistrzostw Polski.

W klasie open najlepszy był Piotr Kaczorowski z KM Cross Lublin. Dwa kolejne miejsca zajęli Karol Mochocki (RTM Radom) i Marcin Kołoczek (WallraV). Rywalizacja w klasie S1 przyniosła sukces Marcinowi Rybarskiemu (LKT Wyczół Gościeradz), który wyprzedził K. Mochockiego i Marcin Kołoczka (WallraV).

Już w niedzielę kolejne emocje w MotoParku. O godz. 10.00 rozpocznie się Driftingowego Pucharu Bałtyku. Do 12.30 odbywać się będzie trening wolny wraz z Drift Taxi. Kwalifikacje rozpoczną się o 13.00, a finał w parach o 15.30.

Jacek Wójcik

Driftingowy Puchar Bałtyku w koszalińskim MotoParku
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Driftingowy Puchar Bałtyku w koszalińskim MotoParku

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości