Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Droga Bolechowo - Biedrusko nieprzejezdna z powodu remontu

Data publikacji: Autor: Robert Domżał

Fot. Robert Domżał Przez najbliższy tydzień nieprzejezdna będzie droga Bolechowo - Biedrusko między mostem na Warcie a samym Biedruskiem.
Fot. Robert Domżał Krótko po godz. 8.00 wstrzymano ruch na drodze powiatowej z Bolechowa do Biedruska. Kilka minut później pod paletami, które posłużyły za barierę zamykającą drogę pojawił się sznur samochodów które jadąc do Poznania chciały przejechać przez Biedrusko.

CZYTAJ TAKŻE

Paraliż na drogach Wielkopolski z powodu remontów

Poznań: ul. Bukowska oddana do użytku


Część kierowców twierdziła, że z oznakowania między drogą wojewódzką Poznań - Murowana Goślina, a mostem na Warcie nie wynikało, żeby droga była zamknięta.

- Jadę od Miękowa według oznakowania i uważam, że oznakowanie jest nieczytelne. Gdyby było inaczej nie jechałbym tędy - mówi Dawid Tomaszewski, kierowca, któremu nie udało się przejechać przez Biedrusko

- Stracę co najmniej 100 złotych, jeśli będę musiał pojechać na Umultowo przez Czerwonak i most Lecha - mówił kierowca Stara załadowanego drewnem. Nie miał jednak wyboru. Zamknięcie drogi nie podoba się też części mieszkańców Biedruska.

- To kolejne lato kiedy do pracy muszę iść piechotą. Dopóki nie pada deszcz i nie ma wielkich upałów do pętli autobusowej dojdę, ale powinni ten remont zakończyć w roku ubiegłym - mówi Anna Wieczorek z Biedruska.

Witold Matuszczak, również z Biedruska uważa, że zamknięcie drogi na tydzień, nie jest problemem. - Jeżdżę do Bolechowa, do pracy rowerem. Inni też mogliby tak dojeżdżać. Ścieżka zbudowana w roku ubiegłym jest bezpieczna i wygodna. Sądzę, że gdyby powiat miał pieniądze, pewnie zrobiłby remont za jednym razem - mówi.

W najbliższym tygodniu drogowcy muszą wykonać w jezdni trzy przekopy. W tym najbliżej mostu na Warcie znajdzie się rura doprowadzająca deszczówkę do separatora. Ten wykop będzie też najgłębszy.

Do poniedziałku 22 sierpnia przejazd przez Biedrusko będzie w ciągu dnia niemal niemożliwy

Drogowcy zgodzili się, by przepuszczać przez teren budowy te pojazdy, które jutro oraz w czwartek i piątek będą przejeżdżały tamtędy przed godz. 8.00. i po godz. 19.00. Z kolei od 20 do 22 sierpnia przejazd możliwy będzie przed godz. 8.00 i po godz. 20.00. Drogowcy apelują jednak do kierowców o ostrożność.

Źródło: Głos Wielkopolski

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości