Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Droga nad morze: Jak najlepiej dojechać nad Bałtyk [mapa]

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Droga nad morze: Jak najlepiej dojechać nad Bałtyk [mapa] Wiadomo już, że wakacyjny dojazd do nadmorskich miejscowości na Pomorzu Środkowym nadal będzie utrudniony przez remonty dróg. Dlatego podajemy trasy alternatywne.

Na drogach wojewódzkich Koszalin - Kołobrzeg oraz Koszalin - Mielno, Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie nie planuje w najbliższym czasie żadnych remontów. Jednak osoby jadące z Mielna do Łaz i w przeciwną stronę napotkają problemy. Zarząd Dróg Powiatowych poprawia drogę, która zaczęła się "zwijać". Nie wiadomo, kiedy prace zostaną ukończone.

Mapa > > > Zachodniopomorskie trasy nad morze (średni plik)

Zachodniopomorskie trasy nad morze (duży plik)

Utrudnienia są również na drodze wojewódzkiej 203, na odcinku Koszalin - Iwęcino. Obecnie trwa tam remont drogi. Jednak dalej trasa jest przejezdna, od Darłowa w kierunku Postomina aż do granicy województwa, kierowcy nie napotkają utrudnień. Jednak w najbliższym czasie rozpoczną się prace w miejscowości Kanin, na trasie Sławno - Jarosławiec. W tym miejscu droga wojewódzka 203 krzyżuje się z powiatową. Utrudnienia są również na trasie 205, Darłowo - Sławno. Naprawa i wymiana asfaltu. Więc ostrożnie z pedałem gazu.

Na drodze 163, trasa Świdwin - Kołobrzeg, w miejscowości Sławoborze remontowany jest most. Według zapewnień ZZDW, prace zostaną zakończone w ciągu kilku najbliższych dni.

Należy pamiętać, że przez całe wakacje, a szczególnie w weekendy, gdy wiele osób wyjeżdża na odpoczynek, drogi są bardziej zatłoczone niż zazwyczaj. Do tego na niektórych drogach trwają jeszcze remonty a na innych dopiero się zaczną. Dlatego proponujemy alternatywne drogi dojazdu do miejscowości nadmorskich. W ten sposób turyści łatwiej, szybciej i bezpieczniej dojadą na miejsce wypoczynku.

Za radą koszalińskiej policji proponujemy kierowcom wybór tras, które pomogą uniknąć dużego ruchu na drodze.

Osoby jadące od Poznania do Darłowa mogą w Bobolicach wybrać drogę wojewódzką nr 205 na Polanów i Sławno, a stamtąd do Darłowa.

Natomiast proponowana trasa alternatywna dla podróżujących od Poznania do Mielna to droga wojewódzka nr 169. Za miejscowością Bobolice należy kierować się tą drogą na Tychowo, a stamtąd drogą wojewódzką nr 167 na Świeszyno i Koszalin.

Policjanci z koszalińskiej drogówki będą obecni na skrzyżowaniach drogi krajowej nr 11 z drogami wojewódzkimi nr 205 i 165. W weekendy w Bobolicach i Mścicach, w przypadku wystąpienia takiej konieczności, będą kierowali ruchem ręcznie, by ułatwić przejazd.

Przez cały czas pamiętajmy o rozwadze i ostrożności na drodze. Lepiej dojechać do celu nieco później, ale bezpiecznie.

Rafał Czabrowski

Droga nad morze: Jak najlepiej dojechać nad Bałtyk [mapa]
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Droga nad morze: Jak najlepiej dojechać nad Bałtyk [mapa]

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości