Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Droga nad morze: już są korki, a sezon dopiero przed nami

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Droga nad morze: już są korki, a sezon dopiero przed nami Droga krajowa nr 3: W środku tygodnia mamy problem z dojazdem znad morza do Szczecina. W czwartek, 2 czerwca korki tworzyły się nad ranem w okolicy Parłówka, Ostromic oraz Miękowa.

To newralgiczne miejsca na krajowej "trójce". w Parłówku powstaje węzeł i rondo. Ale prace zakończone będą po wakacjach. Teraz musimy liczyć się w tym miejscu z utrudnieniami w ruchu.

Parłówko

Dzisiaj, około godziny ósmej rano, już musieliśmy stać w korku w rejonie budowanego węzła Parłówko. A to normalny dzień. Trudno sobie wyobrazić, co będzie działo się w piątek i weekend.

Ostromice

Ograniczenia i ogonki samochodów ustawiały się również w rejonie Ostromic. Powstające obejście ma właśnie wykluczyć wąskie gardło, jakie stanowi obecnie odcinek Troszyn-Parłówko-Ostromice.

Bezkolizyjny węzeł pokieruje pojazdy na drogi prowadzące w kierunku Golczewa, Płotów, Kamienia Pomorskiego oraz Międzyzdrojów i w przeciwnym kierunku, do Szczecina. Nie będziemy też stali przed przejazdem kolejowym, co akurat nam się dzisiaj trafiło. Ponieważ powstaje wiadukt, i ruch pojazdów będzie odbywał się już bezkolizyjnie nad torami.

Jedną jezdnią pojedziemy

Szczeciński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w czasie urlopowym uruchomi jedną jezdnię wspomniane obwodnicy.
 
- To powinno nieco rozładować sezonowe korki - zapewnia Mateusz Grzeszczuk z GDDKiA w Szczecinie. - Zachodnia jezdnia obwodnicy Miękowa także będzie udostępniona w lipcu, z tego samego powodu.

Obwodnica będzie skończona w tym roku, ale po wakacjach. Dopiero w przyszłym sezonie kierowcy odczują bardziej komfortową jazdę nad morze.
 
Wybierz trasę alternatywne

Póki co, polecamy trasy alternatywne. Już wczoraj sprawdziliśmy dojazd taką trasa do Wolina i dalej do Międzywodzia i Dziwnówka. Z krajowej trójki na obwodnicy Goleniowa odbijamy w drogę nr 113, w kierunku Świętej.

Z tej drogi skręcamy w nr 112 do Stepnicy, w kierunku Recławia i Wolina. Stą możemy dalej trasą alternatywną jechać do Międzywodzia. Stąd mamy rozjazd do Wisełki, Międzyzdrojów. Bądź w przeciwnym kierunku - do Dziwnowa, Dziwnówka, dalej do Łukęcina, Pobierowa, Pustkowa, Trzęsacza, Rewala, Niechorza, Pogorzelicy.

Piotr Jasina

Droga nad morze: już są korki, a sezon dopiero przed nami
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Droga nad morze: już są korki, a sezon dopiero przed nami

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości