Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Droga S3 do poprawki, bo przeszkadza... żabom

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Droga S3 do poprawki, bo przeszkadza... żabom Niedawno oddana do użytku droga ekspresowa S3 uniemożliwia płazom dostęp do zbiorników, w których się rozmnażały. GDDKiA to poprawi.

Unia Europejska, która dofinansowała budowę drogi ekspresowej S3, zwraca szczególną uwagę na kwestie ekologiczne realizowanych inwestycji. Konieczna będzie budowa nowych, tzw. zbiorników kompensacyjnych.

Powierzchnia każdego z nich ma wynosić około 700 metrów kwadratowych. Niektóre z już istniejących, naturalnych stawów, wymagają przebudowy i usunięcia roślinności, która utrudnia żabom rozmnażanie. O tym, czy korekta przyniesie oczekiwane skutki, przekonamy się za kilka lat.

- Poprawki będą skoncentrowane na odcinku drogi pomiędzy miejscowością Kozielice i węzłem w kierunku Myśliborza – mówi Mateusz Grzeszczuk z z zachodniopomorskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - Prace nie spowodują utrudnień w ruchu, ponieważ będą prowadzone w odległości kilkudziesięciu metrów od drogi. Skuteczność korekty będzie stale monitorowana przez okres najbliższych 3 lat.

kp

Droga S3 do poprawki, bo przeszkadza... żabom
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Droga S3 do poprawki, bo przeszkadza... żabom

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości