Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Droga wojewódzka 414 Opole-Prudnik otwarta po remoncie

Data publikacji: Autor: redakcja.nto

Droga wojewódzka 414 Opole-Prudnik otwarta po remoncie W piątek (27 maja) po prawie rocznej przerwie otwarta zostanie na całej długości droga wojewódzka nr 414 z Opola do Prudnika. Wcześniej przejezdny był odcinek od Smolarni do skrzyżowania w Dębinie. Wojewódzki Zarząd Dróg gruntownie zmodernizował odcinek o łącznej długości ponad 11 kilometrów od Smolarni do Krobusza koło Białej.

- Termin zakończenia prac mija w czerwcu - mówi Arkadiusz Branicki, rzecznik Zarządu Dróg Wojewódzkich w Opolu. - Chcemy jednak, aby kierowcy mogli korzystać z przejazdu, gdy tylko jest to możliwe. Prace wykończeniowe będą trwały, nie można wykluczyć czasowych utrudnień na tym odcinku.

Remont kosztował prawie 33 mln zł i był prowadzony z całkowitym wyłączeniem ruchu na tym fragmencie drogi.

Jej zarządca argumentował, że zaplanowano wymianę podbudowy szosy na głębokości do 1,5 metra. Nie można więc było puszczać pojazdów wahadłowo, po jednym pasie. Trzeba bowiem podbudowę i warstwy jezdne wykonywać jednocześnie na całej szerokości, żeby w przyszłości uniknąć uszkodzeń.

Zamknięcie ruchu spowodowało duże utrudnienia w codziennym życiu mieszkańców kilku wiosek w gminie Biała. Przestały kursować autobusy PKS, sklepy miały problemy z zaopatrzeniem, a firmy - z kontaktem z klientami.

Właściciele cukierni i restauracji przy  drodze już wcześniej zapowiedzieli, że podadzą do sądu zarządcę drogi, ponieważ ponieśli poważne straty. Klienci nie mogli do nich dojechać przez dłuższy czas. Na straty narzekają też zarządcy lokalnych dróg, na które ruszyli kierowcy w poszukiwaniu objazdów.

Droga wojewódzka nr 414 jest ważną trasą łączącą Opole z Prudnikiem i dalej z granicą państwa. W poprzednich latach nową nawierzchnię położono na odcinku z Dzikowa do Smolarni. Do końca września ma się też zakończyć remont drogi krajowej nr 41 z Prudnika do granicy państwa w Trzebinie.

Autor: Krzysztof Strauchmann

Droga wojewódzka 414 Opole-Prudnik otwarta po remoncie
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Droga wojewódzka 414 Opole-Prudnik otwarta po remoncie

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości