Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Droga wojewódzka 414 z Opola do Prudnika po remoncie

Data publikacji: Autor: redakcja.nto

Droga wojewódzka 414 z Opola do Prudnika po remoncie Kolejny odcinek drogi 414 został dzisiaj otwarty po gruntownej przebudowie.

Z tej inwestycji cieszą się i kierowcy ciężarówek i mieszkańcy wiosek przez które tiry jeździć już nie będą. Przebudowano odcinek 11,2 km. Roboty trwały od września 2010, a droga zmieniła się nie do poznania.

- Najważniejsze, że dwukrotnie zmieniła się jej wytrzymałość na obciążenia - podkreśla Bogdan Paliwoda, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Opolu. - Wcześniej nie było podbudowy więc kruszyły się pobocza i robiły się muldy. Teraz mogą jeździć tędy bezpiecznie tiry z maksymalnym dopuszczalnym obciążeniem.

Zakończone prace to czwarty etap przebudowy drogi Opole- Prudnik, której celem jest poprawienie komunikacji południowej części województwa z autostradą poprzez węzeł w Dąbrówce.

W szczególności chodzi o samochody ciężarowe zmierzające na A4 od przejścia granicznego w Trzebini, które do tej pory jeździły po drogach lokalnych.

Następnym etapem ma być budowa obwodnicy Prószkowa  - jak dobrze pójdzie, prace ruszą jeszcze w tym roku.

W ramach rozbudowy drogi wybudowano również ścieżkę pieszo-rowerową, 8 zatok autobusowych i specjalną zatokę do ważenia pojazdów. Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego zapowiada, że ważenie odbywać się będzie dwa razy w miesiącu.

Beata Szczerbaniewicz

Droga wojewódzka 414 z Opola do Prudnika po remoncie
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Droga wojewódzka 414 z Opola do Prudnika po remoncie

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości