Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Droga wojewódzka 426 w Zalesiu Śląskim przebudowana

Data publikacji: Autor: redakcja.nto

Droga wojewódzka 426 w Zalesiu Śląskim przebudowana Zniknęły utrudnienia związane z przebudową jezdni - przez 2 miesiące była ona zamknięta dla samochodów lub ruch odbywał się wahadłowo. W piątek droga została oddana do użytku.

- Przebudowaliśmy skrzyżowanie na rondo - mówi Arkadiusz Branicki, rzecznik Zarządu Dróg Wojewódzkich. - Dzięki temu będzie bezpieczniej, bo okrężny ruch samochodów wymusza na kierowcach, by zdjęli nogę z gazu.

Oprócz budowy ronda zarządca wymienił asfalt i wybudował chodniki z obu stron jezdni. Przy drodze ustawił nowe lampy i ekrany dźwiękochłonne, które będą chronić mieszkańców pobliskich domów przed hałasem dobiegającym z ulicy. Pojawiły się tam również tablice świetlne, które będą informować kierowców m.in. o temperaturze i wilgotności.

Inwestycja pochłonęła ok. 12,5 mln złotych. Prawie 85 proc. tej kwoty zapłaciła Unia Europejska.

To trzecie rondo, które powstało w powiecie strzeleckim. Czwarte budowane jest obecnie na drodze krajowej nr 94, na wyjeździe ze Strzelec Opolskich.

Utrudnienia czekają na kierowców także na trasie pomiędzy Strzelcami Opolskimi a Rozmierką. Rusza tam właśnie przebudowa drogi powiatowej.

Droga wojewódzka 426 w Zalesiu Śląskim przebudowana
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Droga wojewódzka 426 w Zalesiu Śląskim przebudowana

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości