Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Droga z przerwą pod Szczecinkiem. Asfalt dorobią później

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Droga z przerwą pod Szczecinkiem. Asfalt dorobią później - Drogowcy zapomnieli ułożyć asfalt przy przejeździe kolejowym koło Grochowisk pod Szczecinkiem – alarmują mieszkańcy tej wsi. Urzędnicy uspokajają, że odcinek przy torach będzie robiony w przyszłości.

O sprawie powiadomili nas mieszkańcy Grochowisk, osady położonej między Gwdą Wielką a Godzimierzem na terenie gminy wiejskiej Szczecinek. – Drogę przecina linia kolejowa do Słupska – mówi jeden z mieszkańców wsi.

– Od jakiegoś czasu gmina robi tę drogę i już na prawie całej długości mamy położony asfalt. I bardzo dobrze, bo można w końcu normalnie do nas dojechać. Co z tego, skoro przy samym przejeździe kolejowym po obu stronach torów brakuje po kilkadziesiąt metrów asfaltu. Od strony Grochowisk i Gwdy droga urywa się i dalej jest odcinek zwykłej, polnej i nieutwardzonej nawierzchni, pełnej wybojów i dziur. To nie tylko uciążliwe, ale i niebezpieczne, bo pociągi jeżdżą tu dość często.

Mieszkańcy zachodzą w głowę, dlaczego nowej drogi nie przeprowadzono przez tory. Może ktoś zapomniał? – Słyszałem, że ponoć gmina kłóci się z PKP, kto ma pokryć koszty budowy przejazdu – przypuszcza nas rozmówca.

Te wątpliwości rozwiewa Adam Gonczarów, sekretarz gminy wiejskiej Szczecinek, który zapewnia nas, że nikt o przejeździe nie zapomniał ani nie kłóci się z koleją. – Cała droga z Gwdy do Godzimierza ma około 7 kilometrów i od kilku lat robimy ją etapami w miarę możliwości finansowych z własnych środków, dotacji unijnych lub Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych – mówi sekretarz. – Odcinek przy torach, tak samo, jak ostatni kawałek drogi z płyt jumbo koło samego Godzimierza planujemy wykonać wkrótce. Na razie fragment przy przejeździe kolejowym został utwardzony kruszywem, ale i tu pojawi się nawierzchnia z masy bitumicznej.

Przy samych torach kolejowych koło Grochowisk zmotoryzowanych czeka niespodzianka – brak asfaltu.
Fot. Rajmund Wełnic

Droga z przerwą pod Szczecinkiem. Asfalt dorobią później
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Droga z przerwą pod Szczecinkiem. Asfalt dorobią później

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości