Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Drogi już pękają w Białogardzie

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Drogi już pękają w Białogardzie Nowo wyremontowane ulice już zaczynają się sypać. Specjalna komisja zbadała przed świętami tylko jedną z nich. I znalazła aż 29 usterek.

1 stycznia Białogard przejmuje od powiatu wszystkie drogi znajdujące się w granicach administracyjnych miasta. Radni miejscy zdecydowali więc, że należy sprawdzić te ulice, zanim przejdą na własność miejskiego samorządu. Na razie zdążyli zbadać jedną – ulicę 1 Maja. I już tylko po tej kontroli byli oburzeni.

– To nowa droga, dopiero kilka miesięcy temu wyremontowana, a my już wyliczyliśmy aż 29 usterek – kręci głową Andrzej Siwek, członek komisji, a zarazem wiceprzewodniczący Rady Miasta w Białogardzie. Przegląd międzygwarancyjny trwał cały dzień. Członkowie komisji wypunktowali pękający i kruszący się w kilku miejscach asfalt, zapadnięte studzienki, zapadnięte chodniki, a nawet braki pokryw i włazów do niektórych studni w jezdni.

– Ja nazwałabym to wręcz katastrofą budowlaną – komentuje Krystyna Leś, radna, przewodnicząca komisji infrastruktury. – Owszem, wszystkie drogi mają trzyletnią gwarancję, ale jeśli po niecałym roku już zaczynają się sypać, to co nam z tej gwarancji? – pyta retorycznie. Razem z wiceprzewodniczącym Siwkiem pytają dlaczego inspektor nadzoru budowlanego odebrał te roboty. – Zaryzykowałbym stwierdzenie, że wszystkie studzienki w ulicach, które mamy przejąć, są pozapadane – mówi Andrzej Siwek.

Radni mają w tej sprawie rozmawiać jeszcze z burmistrzem i starostą powiatu. – Przecież nie może być tak, że nasze samorządy wydają miliony złotych na remonty ulic, ale za chwilę wszystko wraca do normy, czyli znowu jeździ się po mieście źle – podsumowują.

Starosta Tomasz Hynda przypomina, że dziś to miasto zarządza drogami powiatowymi, a od nowego roku miasto będzie nawet ich właścicielem. Ale przyznaje, to powiat zlecał remont ul. 1 Maja. – Wykonawca, firma Pol-Dróg, remontowała wiele innych naszych dróg. I nie było problemu z naprawami gwarancyjnymi. A te się zdarzają. Studzienki to punkt newralgiczny każdej drogi. Podobny problem mieliśmy z ul. Grunwaldzką. Tam wykonawca położył więc wokół studzienek kostkę granitową i teraz jest już lepiej – zapewnia, wierząc, że i w przypadku ul. 1 Maja będzie wszystko dobrze poprawione.

Drogi już pękają w Białogardzie
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Drogi już pękają w Białogardzie

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w poniedziałek.

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości