Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Drogie euro droższe auta

Data publikacji: Autor: Jerzy Witaszczyk

Skoda Auto poinformowała, że od 1 sierpnia podnosi ceny. Niewielkie podwyżki cen Fiat jak i Volkswageny mają już za sobą.

Skoda Auto poinformowała, że od 1 sierpnia podnosi ceny. Samochody zdrożeją średnio: fabia o 500 zł, octavia o 800 zł, superb o 1.000 zł. Nadal będą stosowane dotychczasowe rabaty i promocyjne ubezpieczenia.

Sprawdziliśmy, jakie zamiary mają inni importerzy. - Fiat Auto Poland nie planuje w najbliższym okresie podwyżek - stwierdził rzecznik prasowy Fiata Bogumił Cieślar.W czerwcu seicento zdrożało o 500 zł, inne modele o niecałe 100 zł.

Marek Nawarecki z Citroen Polska, przypomina, że w tym roku samochody tej marki już zdrożały średnio o niecałe 1,5 proc.

Leszek Kempiński, przedstawiciel Kulczyk Tradex, mówi, że w maju volkswageny zdrożały średnio o 1,9 proc. Zdrożały także seaty. Podwyżki, wprowadzono 1 maja W zależności od modelu, ceny zostały podniesione od 1.000 do 6.000 zł.

Żaden z naszych rozmówców nie wyklucza jednak możliwości dalszych podwyżek. Wszyscy podkreślali, że najwięcej zależy od kursu euro. Jeśli wartość euro będzie rosnąć, to ceny samochodów w złotych nie da się utrzymać na dotychczasowym poziomie. Jeśli zajdzie taka konieczność, w mniejszym stopniu mogą zdrożeć auta produkowane w Polsce. Nie należy jednak mieć nadziei, że w odróżnieniu od importowanych w ogóle nie zdrożeją. Do ich produkcji importuje się wiele części.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości