Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Drogowa rosyjska ruletka

Data publikacji: Autor: (AGA) - Słowo Polskie Gazeta Wrocławska

Fot. Marcin Sikora: Młodzi ludzie mają nowy sposób na dostarczanie sobie mocnych wrażeń- kładą się na pasach lub jezdni i zrywają się w ostatniej chwili, tuż przed nadjeżdżającym samochodem. Młodzież wymyśliła sobie nową rozrywkę. Śmiertelnie niebezpieczną.

Policja wyjaśnia przyczyny tragicznego wypadku, który wydarzył się w nocy z soboty na niedzielę w Świdnicy. Samochód najechał na leżącego na pasach chłopaka, który zginął.

Fot. Marcin Sikora: M³odzi ludzie maj± nowy sposób na dostarczanie sobie mocnych wra¿eñ- k³ad± siê na pasach lub jezdni i zrywaj± siê w ostatniej chwili, tu¿ przed nadje¿d¿aj±cym samochodem.
- Nie ma wątpliwości, że 20-latek leżał na jezdni. Przypuszczamy, że mogła to być zabawa, która zakończyła się tragicznie - mówi Katarzyna Czepil ze świdnickiej policji.

 

Okazuje się, że wśród młodzieży pojawił się nowy sposób na dostarczanie sobie mocnych wrażeń. Dzieje się tak przeważnie po wypiciu alkoholu lub zażyciu narkotyków: młodzi ludzie kładą się na pasach lub jezdni. Zrywają się w ostatniej chwili, tuż przed nadjeżdżającym samochodem.


Czy tak było i tym razem? Policja przesłuchuje świadków zdarzenia. Ofiara wypadku, 20-latek, leżał na przejściu dla pieszych. Kierowca, który na niego najechał, nie zauważył go. Dopiero wstrząs auta spowodował, że zatrzymał się i wyszedł z samochodu. Jak relacjonuje policja, próbował dodzwonić się do dyżurnego, ale nie udało mu się to i odjechał do domu, gdzie czekał na przyjazd funkcjonariuszy. Został przesłuchany i zwolniony.


Kilka miesięcy temu podobna tragedia wydarzyła się w Pszennie niedaleko Świdnicy.
- Tu grupa 19-latków zabawiała się właśnie w taki sposób: kładli się na jezdni i uciekali przed nadjeżdżającymi autami. Jeden z nich nie zdążył i zginął, a kierowca uciekł z miejsca wypadku - mówi Katarzyna Czepil.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości