Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Drogowy horror w Polsce. 9 kilometrów w 3 godziny

Data publikacji: Autor: TVN24 / x-news

Fot. TVN24 / x-news Autostrada A1 jest głównym szlakiem komunikacyjnym Polski w osi północ-południe. Natężenie ruchu w połączeniu ze sposobem regulowania opłat za korzystanie z drogi (bramki) sprzyja tworzeniu się korków.

- W kilkukilometrowych korkach musieli stać kierowcy w woj. kujawsko-pomorskim, by wjechać na autostradę A1 w stronę Gdańska. Gdy dotarcie do bramek zajmowało ponad godzinę, operator autostrady zdecydował się je podnieść. Sami podróżujący byli zbulwersowani - informowało TVN24. W ostatni weekend płynność ruchu na A1 zaburzały też kolizje, jak również korki tworzące się na wjazdach do rzadko rozlokowanych stacji paliw - w woj. kujawsko-pomorskim samochody wypełniły cały pas zjazdowy na stację.

Zdarzeń drogowych na autostradach uniknąć nie sposób. Miejmy natomiast nadzieję, że w najbliższych latach zostanie udoskonalona infrastruktura. Korki na bramkach mogłyby zostać całkowicie wyeliminowane, gdyby Polska zdecydowała się na wprowadzenie, z powodzeniem stosowanych na południu Europy, winiet autostradowych, czy np. funkcjonującego w Norwegii systemu poboru opłat z możliwością zarejestrowania karty kredytowej w systemie (umieszczone nad drogami kamery odczytują numery rejestracyjne pojazdów i na tej podstawie są automatycznie pobierane stosowne kwoty) oraz trybem półautomatycznym, w którym do trzech dni po przejechaniu danymi odcinkami dróg można wnieść opłatę za pośrednictwem internetu.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • Oczko (gość)

  Winiety, winiety i jeszcze raz winiety

 • S. Tańczyk (gość)

  Bramki, bramki i jeszcze raz bramki. Więcej bramek, docelowo na całej sieci autostrad w Polsce - oto świetlana przyszłość. Nawet mysz się nie prześlizgnie bez opłaty!

 • zyggi (gość)

  iczym.... ta mysz niby mialaby zaplacic? hehehhehee...aczkolwiek ironia trafna - chcemy byc eko, naj... i chu... a takie rozwiazania sa w opozycji do tego co niby chcemy...tyle ze przynosza duzo kasy wielu podmiotom - takie rzadowe dbanie o lud, wysoko postawiony oczywiscie ;]

 • Jan Brender

  tylko utrudnienia i utrudnienia. Ani winiety , ani bramki - zdrowy rozsądek..

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości