Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Drogowy nonsens: kilometry barierek wzdłuż chodników

Data publikacji: Autor: łs / TVN24/x-news

Fot. TVN24/x-news Kilometry polskich dróg zostały otoczone drogimi w budowie i utrzymaniu ekranami dźwiękochłonnymi. Przy chodnikach przebiegających wzdłuż remontowanych odcinków dróg ustawiane są też barierki. Nieraz ich lokalizacja budzi wiele wątpliwości.

Fot. TVN24/x-newsW całej Polsce powstają kilometrowe odcinki barierek chroniących pieszych i rowerzystów. Niestety - nie zawsze są one potrzebne. Większość z nich chroni pola uprawne i trawniki. Nieprecyzyjne przepisy ustawy z 2003 roku doprowadziły do tego, że państwo wydaje pieniądze na bezsensowne inwestycje. Wkrótce ma się to jednak zmienić.

Redakcja poleca: Szukamy drogowych nonsensów. Zgłoś się w plebiscycie i wygraj tablet!

- Od stycznia działa specjalna komisja, która ma wychwytywać takie absurdy i te absurdy poprawiać - powiedział Bartosz Żurawicz, dziennikarz tvn24.pl, który badał epidemię "barierozy".

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Rysiek (gość)

    Witam, przyjedźcie proszę do Niezabitowa w gminie Poniatowa, tu jest tych barierek. Droga powiatowa 2552L Poniatowa-Wąwolnica.

  • ktoss (gość)

    Dla nas to absurd a ktoś inny na tym nieźle zarobił. Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę. Głupi urzędnik plus głupi przepis i mamy takie oto kwiatki a producent barierek zaciera ręce. To samo tyczy się producentów znaków drogowych czy innych elementów infrastruktury drogowej.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości