Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Dron. Nowa broń policjantów

Data publikacji: Autor: (mm) TVN24/x-news

Fot. TVN24/x-news Policjanci ze śląskiej drogówki we współpracy z Politechniką Śląską testują drony, które będą rejestrować kierowców i pieszych łamiących przepisy

Fot. TVN24/x-news Drony umożliwią funkcjonariuszom sprawdzanie stosowania się użytkowników drogi do sygnalizacji świetlnej, właściwego przekraczania jezdni przez pieszych, a także wykroczeń, takich jak nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na "pasach", wyprzedzanie, bądź też omijanie pojazdów.

Redakcja poleca:

- Fiat Tipo. Test oszczędnej wersji 1.6 MultiJet
- Ergonomia wnętrza. Od niego zależy bezpieczeństwo!

- Spektakularny sukces nowego modelu. Kolejki w salonach!

- Ten dron może być niezbędny w miejscach, gdzie nie ma możliwości usytuowania innego narzędzia, które pozwoli nam na rejestrację wykroczenia, a dron zawieszony na pewnej wysokości rejestruje zachowanie uczestników ruchu drogowego - tłumaczy Włodzimierz Mogiła z policji śląskiej.

Dodaje, że za pośrednictwem drona policjanci mogą obserwować zdarzenie stojąc w odległości nawet kilkuset metrów za pomocą okularów lub na ekranie laptopa.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Fabio (gość)

    Po pierwsze nikt nie podał ceny tego drona sądzę ze około 40 tys. albo wyżej, po drugie czas rejestrowania takiego drona to około 18 min i zmiana baterii i znowu czas potrzebny na dotarcie nad drogę wiec pozostaje około 12 min nagrywania, czy jest to potrzebne policji do kontrolowania skrzyżowania wątpliwe i to bardzo.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości