Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Drożej za dowód rejestracyjny

Data publikacji: Autor: (c)

 Wydanie dowodu rejestracyjnego ma kosztować 51 złotych i 50 groszy, o 17,50 zł więcej niż dotychczas, a na dokument trzeba będzie czekać minimum dwa tygodnie.

Do końca roku we wszystkich wydziałach komunikacji ma zacząć funkcjonować system “Pojazd”. Powstanie w ten sposób ogólnopolska sieć i jedna wspólna baza danych, z której ma wyłonić się oczekiwana od dawna Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców. Podrożeją jednak dowody rejestracyjne.

 

Wszystko za sprawą nowego systemu rejestracji pojazdów. Program komputerowy "Pojazd" nie daje urzędowi możliwości wydania dokumentu od ręki.

 

- Teraz petent składający wniosek rejestracyjny najpierw otrzymuje ważne na miesiąc tymczasowe pozwolenie na użytkowanie pojazdu. Imienny dowód rejestracyjny drukuje zaś każdemu Polska Wytwórni Papierów Wartościowych w Warszawie - tłumaczy zmiany Bogumił Hawryś, dyrektor łódzkiego Wydziału Praw Jazdy i Rejestracji Pojazdów. - Dokument powinien być gotowy do odbioru po upływie 14 dni.

 

Sęk w tym, że za wydanie tymczasowego pozwolenia i docelowego dowodu rejestracyjnego trzeba płacić osobno. Opłata za pozwolenie wynosi 17,50 zł, za docelowy dowód rejestracyjny - 34 zł. Razem - 51,50 zł.

Łódź jest pierwszym z dużych polskich miast, które wdrożyły system "Pojazd". Do końca roku ma on jednak działać już we wszystkich starostwach kraju. Powstanie w ten sposób ogólnopolska sieć i jedna wspólna baza danych, z której ma wyłonić się oczekiwana od dawna Centralna Ewidencja Pojazdów.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości