Wszystko
o samochodach

Porady / Warto wiedzieć

Drożeją badania techniczne

Data publikacji: Autor: (mp)

Fot. Grzegorz Mehring

Od dziś drożeją niektóre badania techniczne pojazdów. Wchodzi bowiem w życie rozporządzenie Ministra Infrastruktury zmieniające wysokości opłat. Podwyżki kosztów badań technicznych nie są wysokie. Wahaja się w granicach od 6 do 11 zł.Fot. Grzegorz Mehring

 

Okresowe badanie techniczne samochodu osobowego i autobusu przewożącego do 15 osób kosztować będzie 98 zł - 6 zł więcej niż dotychczas. W przypadku autobusów przewożących ponad 15 osób podwyżka wynosi 7 zł (ze 192 do 199 zł). Nie wszystkie opłaty zostaną zwiększone. Tyle samo co dotychczas zapłacą za badanie właściciele ciągników i motocykli – 62 zł.

 

Zmiany wysokości opłat dotyczą także badań pojazdów, które zarejestrowanego po raz pierwszy za granicą. W przypadku samochodu osobowego i autobusu przeznaczonego do przewozu nie więcej niż 15 opłata wzrośnie ze 163 zł do 169 zł. Dla autobusów przewożących ponad 15 osób będzie ona o 11 zł wyższa i wyniesie 327 zł. Więcej o 4 zł zapłacą za taki przegląd właściciele motocykla i ciągnika rolniczego - 116 zł.

 

Szczegółowe informacje dotyczące wysokości opłat za badania techniczne pojazdów na stronie:

http://www.mi.gov.pl/moduly/jednostki/dokument.php?id_jednostki=23&id_dokumentu=892

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości